REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Świetne plakaty "Star Trek: W nieznane" na 50. rocznicę powstania serii

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszej filmowej odsłony serii "Star Trek". Z tej okazji w sieci zadebiutowały własnie nowe plakaty promujące nadchodzącą superprodukcję.

24.05.2016
20:30
Plakaty "Star Trek: W nieznane" na 50. rocznicę powstania serii
REKLAMA
REKLAMA

Świeżutkie plakaty oficjalnie rozpoczynają świętowanie 50. rocznicy powstania "Star Treka". Fani serii bez problemu rozpoznają wizualne i kompozycyjne nawiązania nowych plakatów do klasycznych posterów, promujących pierwsze filmy kinowe z serii.

Star Trek z 1979 roku class="wp-image-70010"
Star Trek z 1979 roku
star_trek_news5 class="wp-image-70011"
Star Trek: Nieodkryta kraina z 1991 roku  class="wp-image-70007"
Star Trek: Nieodkryta kraina z 1991 roku
Star Trek: W nieznane z 2009 roku class="wp-image-70008"
Star Trek: W nieznane z 2009 roku

Dokładnie 8 września 1966 roku na antenie stacji NBC zadebiutowała pierwsza, klasyczna już, seria "Star Trek", która przedstawiła masowej publiczności większość najbardziej popularnych postaci, takich jak Spock, Kapitan Kirk, Scotty, Uhura, Sulu czy Chekov. Seria wyprzedzała swoje czasy i choć zdobyła sobie wiernych fanów, to jednak jej oglądalność nie była zadowalająca dla stacji i po trzech sezonach została zakończona.

Po latach, na fali sukcesu "Gwiezdnych Wojen" pod koniec lat 70., postanowiono wskrzesić "Star Treka" pod postacią filmu kinowego, który z kolei rozpoczął trwającą po dziś dzień (z mniejszymi bądź więszkymi przerwami i zmianami) serię filmów (w międzyczasie pojawiały się również kolejne serie telewizyjne z nowymi postaciami).

REKLAMA

Premiera najnowszego, trzynastego filmu z serii, w reżyserii Justina Lina, będzie mieć miejsce 22 lipca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA