REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Rewelacyjna "Planeta Ziemia" z drugim sezonem

"Planeta Ziemia" to produkcja uznawana za jeden z najlepszych seriali dokumentalnych w swojej kategorii. Krążące od jakiegoś czasu plotki znalazły swoje potwierdzenie - okazuje się, że BBC wyemituje wkrótce drugi sezon.

23.02.2016
11:51
Rewelacyjna Planeta Ziemia z drugim sezonem
REKLAMA
REKLAMA

"Planeta Ziemia" jest serialem dokumentalno-przyrodniczym opowiadającym o cudach naszej planety. Fantastyczne krajobrazy, odległe zakątki, rzadkie gatunki zwierząt - zrealizowana przez BBC produkcja odsłania przed widzami świat, jaki dla większości z nich pozostaje nieznany. Wielokrotnie nagradzana (między innymi BAFTA i Emmy) "Planeta Ziemia" składa się w sumie z 11 odcinków pierwszego sezonu poświęconych na przykład oceanom, górom, pustyniom czy lasom. Wkrótce jednak ta liczba ulegnie zwiększeniu.

REKLAMA

BBC zamówiło bowiem drugi sezon serialu, który ma liczyć sześć godzinnych odcinków. Będzie on w całości zrealizowany w jakości 4K, a podczas kręcenia - które trwało przeszło 3 lata - wykorzystane zostały także drony. Narratorem, podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej serii, będzie David Attenborough. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, 10 lat po emisji pierwszego sezonu.

"Planeta Ziemia" już wcześniej doczekała się kilku kontynuacji. Były to między innymi mini serial "Planet Earth: The Future" oraz filmy "Earth" i "Planet Earth Live".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA