REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Z planu: „Niesamowity Spider-Man 2”, reż. Marc Webb (2014)

To już dzisiaj, Niesamowity Spider-Man 2 właśnie wchodzi do polskich kin i chociaż to film Sony (a nie Disney/Marvel), to i tak moja ekscytacja sięga nieba – w końcu chodzi o jedną z najbardziej znanych postaci komiksów Marvela. Tym, którzy mieli okazję być na pokazie przedpremierowym albo mieszkają za granicą, niezwykle zazdroszczę, a dla tych, którzy dopiero wybierają się do kina zapraszam na „plan” z drugiej części Niesamowitego Spider-Mana.

25.04.2014
19:58
Z planu: „Niesamowity Spider-Man 2”, reż. Marc Webb (2014)
REKLAMA

Co musicie wiedzieć przed seansem? Właściwie jedną rzecz już napisałem, Spider-man – chociaż jest postacią z Marvela – to prawa do tej postaci należą do Sony. Co to oznacza? Pomijając nerdowskie rzeczy, jak niemożliwą do stworzenia na ekranie koalicję Avengers z Pajęczakiem, to trzeba mieć na uwadze, że film może nie  mieć tego „czaru”, jakie mają filmy produkcji Marvel/Diney. Wszyscy uwielbiają Thora (część pierwszą i drugą), Avengersów, Irona Mana i najnowszy film z kpt. Ameryką, inaczej jednak sprawy się mają z częścią pierwszą Niesamowitego Spider-Mana, która delikatnie rzecz ujmując – dupy nie urywała.

REKLAMA

Tym razem jednak daję sobie rękę uciąć – a nie czytałem żadnych recenzji – że Niesamowity Spider-Man 2 będzie zdecydowanie lepszy od „jedynki”, chociaż pewnie i tak nie będzie stanowić konkurencji dla herosów, do których prawa posiada Diney/Marvel. Zakładam, że czytając ten tekst, macie już za sobą część pierwszą przygód Pajęczaka, więc bez ogródek mogę zdradzić, że fabuła części drugiej będzie skupiać się na dalszym dochodzeniu Petera Parkera aka Spider-Man (Andrew Garfield), w jakich okolicznościach zaginął jego ojciec. Peter – jak to zwykle bywa – napotyka jednak na drodze kilka „przeszkód”, które zwą się:

- Electro (Jamie Foxx), potrafiący kontrolować energię elektryczną

- Green Goblin (nie zdradzę kim jest, żeby nie psuć wam zabawy), może pochwalić się nadludzką siłą, zręcznością, szybkością oraz paroma zabójczymi zabawkami, które zawdzięcza Oscorp.

Rhino (Paul Giamatti) posiada supersiłę i wytrzymałość (w filmie dzięki „mechowi”)

Wszystkich wrogów Parkera najlepiej widać na najnowszym zwiastunie filmu.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o Electro, Green Goblinie i Rhino, to zachęcam do obejrzenia poniższego filmiku, niestety podstawowa znajomość angielskiego jest wymagana.

Z pozostałych ciekawostek:

niesamowity spider-man 2 zza kulis

- Scenariusz do filmu został napisany od nowa, początkowo zajął się nim James vanderbilt, jednak gdy jego dzieło zostało ukończone, Columbia Pictures postanowiła od tak podrzeć karteczki i zatrudnić do tej samej roboty Alexa Kurtzmana i Roberto Orci, którzy także odpowiedzialni za scenariusz do Niesamowitego Spider-Mana 3.

mary jane niesamowity spider-man

- Mary Jane Watson, rudowłosa komiksowa miłość Petera Parkera, została wycięta ze scenariusza. Jak mówi Marc Webb, reżyser filmu, postanowiono skupić się na relacji Gwen (Emma Stone) z Parkerem, aniżeli wprowadzać dodatkową postać i tworzyć „trójkąt miłosny”. Shailene Woodley, która miała się wcielić w rolę Mary Jane, być może zobaczymy w trzeciej części Niesamowitego Spider-Mana.

niesamowity spider-man 2 strój

- Strój Spider-Mana, w drugiej części filmu, znacząco się zmienił i całe szczęście, bo ten z pierwszej części wyglądał wręcz okropnie…

Hans Zimmer and Pharrell Williams

- Hanz Zimmer razem z Pharellem Williamsem stworzyli naprawdę niezły soundtrack. Ba, po raz pierwszy chyba w życiu jestem w stanie znieść muzykę napisaną przez Zimmera, a to już coś!

- Alicia Keys i Kendrick Lamar też mają dla was parę nutek przed seansem

jonah jameson niesamowity spider-man 2

- Marc Webb przyznał podczas wywiadu (przeprowadzonego dzięki Google Hangout), że chciałby wprowadzić do swoich filmów postać J. Jona Jamesa – szefa komiksowego Petera Parkera i redaktora Daily Bugle. Tego pana mieliśmy też okazję widzieć w trylogii Sama Raimiego. Wtedy Jamesona zagrał J.K. Simmons.

Za kulisami filmu Niesamowity Spider-Man 2

Ok, teraz czas przejść do konkretów, czyli zakulisowych filmików oraz wywiadów z obsadą Niesamowitego Spider-Mana 2 i reżyserem, Marciem Webbem, a także filmów z cyklu „jak oni to zrobili”, wyjaśniających parę kwesti dotyczących efektów specjalnych i popisów kaskaderskich.

Poniżej znajdziecie natomiast kilka klipów z filmu, które zawierają spojlery.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA