REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Platige Image, Kapuściński i wyjątkowa animacja.Film „Jeszcze dzień życia” jest już dostępny w HBO GO

„Jeszcze dzień życia” to animacja, która bazuje na reportażu Ryszarda Kapuścińskiego. Od dzisiaj możecie obejrzeć ją w HBO GO.

05.09.2019
13:45
jeszcze dzien zycia film
REKLAMA
REKLAMA

Nie da się ukryć, że reporterska praca Ryszarda Kapuścińskiego, to jedna z najlepszych form promocji dla Polski. Ten wybitny polski dziennikarz nie tylko pisał świetne, bardzo literackie, teksty, ale również charakteryzował się niesamowitą wręcz determinacją, aby opowiadać europejskiemu czytelnikowi o świecie. Niejednokrotnie ryzykował swoje życie tam, skąd uciekali inni dziennikarze i reporterzy.

Jeszcze dzień życia” to właśnie taka opowieść.

Animacja „Jeszcze dzień życia” obrazuje książkową opowieść, która dotyczy wojny domowej w Angoli. Konflikt rozgrywał się niedługo przed tym, gdy kraj uzyskał niepodległość. Historia opisana w książce dużo miejsca poświęca samym przygotowaniom do konfliktu, ale pokazuje je z perspektywy zwykłych ludzi.

Polsko-hiszpańska animacja została stworzona przez Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente. Film nakręcony jest w technice motion capture, a wyprodukowało go polskie studio Platige Image, o którym jest głośno o tyle, że od lat macza palce w marce „Wiedźmin”, robiąc między innymi cinematiki do gier.

REKLAMA

„Jeszcze dzień życia” jest już od dzisiaj dostępny w HBO GO.

I warto go obejrzeć, bo zdobył nagrodę w kategorii Najlepszy film animowany przyznawaną podczas ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. A również dlatego, że w filmie usłyszymy chociażby Marcina Dorocińskiego i Olgę Bołądź.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA