REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ekranizacja "Player One" Ernesta Cline'a w rękach Stevena Spielberga

Steven Spielberg znów będzie współpracował ze studiem Warner Bros. Po 14 latach po raz kolejny wyreżyseruje dla tej wytwórni film - tym razem będzie to adaptacja powieści "Player One" autorstwa Ernesta Cline'a.

26.03.2015
9:20
Ekranizacja Player One Ernesta Cline'a w rękach Stevena Spielberga
REKLAMA
REKLAMA

Warner Bros. prawa do ekranizacji "Player One" nabyła... rok przed wydaniem powieści, będącej literackim debiutem Cline'a, który wcześniej zajmował się głównie scenopisarstwem. Już dzień po podpisaniu przez niego kontraktu z wydawnictwem stało się jasne, że powstanie film oparty na motywach jego książki. Deadline poinformowało właśnie, że jego reżyserią zajmie się Steven Spielberg. Produkcja ruszy prawdopodobnie nie wcześniej niż w 2016 roku, po premierze innego filmu Spielberga - "The BFG".

player one
REKLAMA

"Player One" to powieść science-fiction, której akcja rozgrywa się w dystopijnej przyszłości roku 2044. Światowy kryzys ekonomiczny doprowadził największe mocarstwa do ruiny, obracając bogate niegdyś metropolie w olbrzymie slumsy pełne głodujących ludzi. Głównym bohaterem książki Cline'a jest osiemnastoletni Wade, który chcąc uciec od rzeczywistości, niemal cały swój czas spędza w wirtualnym świecie OASIS, swoistym internecie nowej generacji. Tam może być kim chce i robić co mu się podoba. Wade przypadkiem trafia tam na trop, który może doprowadzić go do zdobycia kolosalnej fortuny i władzy. Pozostali użytkownicy OASIS nie chcą do tego dopuścić i by to uniemożliwić, gotowi są posunąć się do ostatecznych rozwiązań.

Istotną cechę "Player One" stanowią liczne odwołania do gier komputerowych i popkultury lat osiemdziesiątych. Otwartą pozostaje kwestia na ile uda się je przenieść do ekranizacji, ale ponoć stanowi to jeden z priorytetów Zaka Penna, który pracuje nad scenariuszem wspólnie z Ernestem Clinem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA