REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zwiastun Player One sugeruje widowiskowy film, który wypełniony będzie akcją i efektami specjalnymi

W końcu jest. Właściwy zwiastun filmu Player One od Stevena Spielberga. Widać w nim wyraźnie, że reżyser przy okazji tego filmu zamierza nam zapewnić przede wszystkim dobrą, mało zobowiązującą zabawę.

11.12.2017
15:54
Player One zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Spielberg od długiego czasu zajmuje się przede wszystkim epickimi filmami historycznymi, w sposób drobiazgowy i traktując te produkcje bardzo na poważnie. Rzadko już pozwala sobie na ekstrawagancje z dawnych lat, które przyniosły mu sławę. Player One wyraźnie będzie jednym z wyjątków. Zresztą tak na dobrą sprawę, niczego innego się nie spodziewaliśmy.

Player One to ekranizacji książki Ernesta Cline’a z 2011 roku, a pisarz uczestniczył w tworzeniu scenariusza do filmu. Akcja dzieje się w roku 2045, a jej głównym bohaterem jest Wade Owen Watts grany przez Tye’a Sheridana.

O co chodzi w filmie Player One?

W tej całkiem nieodległej przyszłości ludzkość zmaga się ze śmiertelnie groźnymi problemami, takimi jak globalne ocieplenie czy przeludnienie. By odwrócić uwagę Ziemian od stresującej rzeczywistości opracowano OASIS, a wiec bardzo rozbudowaną platformę do wirtualnej rzeczywistości. Stworzył ją ekscentryczny James Halliday (w tej roli Mark Rylance).

OASIS to coś w rodzaju gry MMO, inspirowanej klasyką filmów i gier z ubiegłych lat. Każdy w niej może być, kim chce i przeżywać przeróżne niesamowite przygody. Gdy Halliday umiera, wyjawia fakt, że ukrył w OASIS easter egga, a więc ukryty fragment gry. Kto go odnajdzie, odziedziczy fortunę Hallidaya oraz przejmie kontrolę nad OASIS.

Zwiastun Player One wypełniony jest efektami specjalnymi i mrugnięciami okiem do fanów popkultury późnego XX wieku.

REKLAMA

To jednak widzieliśmy również w poprzednim zwiastunie. Tu udaje nam się poznać nieco bliżej głównego bohatera a także odkryć, że ma on jakieś relacje z Samanthą Evelyn „Art3mis” Cook (graną przez Olivię Cooke). Mnie zastanawia tylko jedno. Wszak to ekranizacja książki, w której treści oprócz akcji nie brakuje. Czy to tylko zwiastun, czy też film faktycznie będzie aż tak bardzo płytki?

Przekonamy się o tym pewnie dopiero po premierze. Player One zadebiutuje w polskich kinach 6 kwietnia 2018 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA