REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. TV

Canal+ i HBO przez internet bez umowy na telewizję od teraz w Player.pl

Player.pl poszerzył swoją ofertę płatnych pakietów o paczki z kanałami i materiałami VOD od Canal+ i HBO, czyli twórców takich seriali jak Belfer, Wataha czy Gra o tron. Dostęp do zasobów można wykupić w ramach serwisu VOD należącego do TVN-u bez konieczności podpisywania umowy na klasyczną telewizję.

22.11.2017
12:10
vod player.pl
REKLAMA
REKLAMA

Polski rynek telewizyjny mocno się broni przed ekspansją w internecie. Do tej pory takie podmioty jak Canal+ i HBO chciałyby pozyskiwać widzów w sieci, ale zależy im, by ci najpierw podpisali długoterminową umowę na klasyczną telewizję. Na szczęście to się powoli zmienia.

Do tej pory dostęp do Canal+ i HBO przez internet mogli uzyskać wyłącznie abonaneci telewizji oraz, w przypadku HBO, wybranych dostawców usług telekomunikacyjnych. Teraz użytkownicy Player.pl mogą wykupić dwa nowe pakiety, które zapewnią dostęp do kanałów płatnej telewizji nadawanych przez internet oraz do biblioteki VOD od obu dostawców treści. Obie paczki programów i treści VOD dostępne są już na stronie internetowej usługi. Oferta jako pomysł jest atrakcyjna. Niestety gorzej to wygląda, jeśli spojrzy się na ceny.

player.pl canal plus class="wp-image-110926"

Canal+ w Player.pl - szczegóły oferty.

Za dostęp do Canal+ w Player.pl w ramach pakietu Player+ klienci będą płacić aż 80 zł miesięcznie przez 30 dni. Otrzymają dostęp do „21 wyselekcjonowanych pkanałów na żywo z możliowścią cofania nawet do 7 dni”.

Oprócz tego dostawca treści chwali się swoją ofertą sportową i filmową na kanałach Canal+ oraz treściami dostępnymi w ramach usługi wideo na żądanie. Pakiet Canal+ zawiera w sobie pakiet Start Extra oraz takie kanały jak:

 • Canal+;
 • Canal+ Film;
 • Canal+ Seriale;
 • Canal+ Family;
 • Canal+ Discovery;
 • Canal+ Sport;
 • Canal+ Sport 2
 • Canal+ >>1;
 • Canal+ Now.
player.pl hbo class="wp-image-110929"

nc+ w ramach Player.pl oferuje również pakiet HBO:

Tutaj cena jest nieco atrakcyjniejsza, bo wynosi 25 zł za 30 dni za 3 kanały Live oraz bibliotekę VOD. Niestey, jest pewien haczyk - w przeciwieństwie do kosztującego 80 zł pakietu Canal+, który zawiera pakiet Start Extra, aby aktywować paczkę od HBO, trzeba wykupić pakiet Player+ Start Extra kosztujący kolejne 20 zł miesięcznie.

nc+ w pakiecie Start Extra w ramach Player.pl oferuje 12 kanałów na żywo z możliwością cofania do 7 dni, premiery wybranych seriali przed ich telewizyjnym debiutem oraz bibliotekę VOD. Oferowane kanały to TVN24 HD, TVN24 BiŚ, TVN Style, Ale kino+, TVN Turbo, HGTV, nSport+, Domo+, MiniMini+, Planete+, teleToon+ i Kuchnia+.

Przed wykupieniem obu usług można przeprowadzić test zgodności, który sprawdzi, czy usługa może być świadczona na wybranym urządzeniu w wybranej lokalizacji. Badane są predkość łącza i przeglądarka, a także obecność niezbędnych wtyczek. Player.pl działa na bazie - niestety - przestarzałego Silverlight.

player.pl start extra class="wp-image-110932"

Cieszę się, że polski rynek VOD się zmienia.

Co prawda pakiety Player+ z treściami od Canal+ i HBO w Player.pl są dość drogie, ale przynajmniej dostawcy treści wreszcie się otworzyli na internet. Najwidoczniej po prostu musieli ze względu na agresywne ruchy konkurencji. Coraz częściej polscy widzowie nie muszą czekać na premiery miesiącami. Coraz rzadziej, by oglądać ulubione seriale, muszą zwracać oczy w kierunku klasycznej telewizji i… tych mniej oficjalnych źródeł.

W naszym kraju można wykupić już bez przeszkód dostęp do zagranicznych usług takich jak Netflix, ShowMax czy Amazon Prime Video.

Standardem wśród serwisów VOD jest brak długoterminowych umów. Dostawcy treści liczą na to, że wygoda korzystania z biblioteki, produkcje na wyłączność i pojawiające się cyklicznie nowości zachęcą klientów, by nie anulowali abonamentu po nadrobieniu zaległości i upłynięciu miesiąca próbnego.

REKLAMA

Canal+ i HBO, idąc z duchem czasu, udostępniają za pośrednictwem Player.pl swoje treści w podobnym modelu. Ptaszki w dodatku ćwierkają, że jeszcze w tym roku zadebiutuje nowe HBO GO, które będzie dostępne bez żadnego abonamentu - tak jak HBO Now w Stanach Zjednoczonych.

Niestety, mimo całego entuzjazmu nie da się nie zauważyć, że polscy dostawcy wideo, nawet jeśli dojrzewają do dystrybucji przez internet, to nie są w stanie przygotować porządnych aplikacji mobilnych i webowych. Dostępne odtwarzacze trudno porównywać z tymi oferowanymi przez zagraniczną konkurencję.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA