REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Canal+ i HBO w Player.pl to coś więcej niż kolejny pakiet. TVN i Player+ powalczą z klasyczną telewizją

TVN po wprowadzeniu do oferty programów na żywo i wideo na żądanie od HBO i Canal+ chce konkurować z klasycznymi kablówkami i telewizją satelitarną. Przyglądamy się nowej ofercie Player+.

23.11.2017
16:23
player.pl ten player+
REKLAMA
REKLAMA

Nowe pakiety telewizyjne Player+ są dowodem na to, że TVN we współpracy z nc+ ma ambicję powalczyć o uwagę, czas i portfele konsumentów z dostawcami klasycznej telewizji. Celuje jednak w nieco inny profil klienta niż operatorzy oferujący usługi, podpinając je prosto do telewizora.

Nowa oferta w Player.pl to 5 podstawowych pakietów Player+ i kilka usług dodatkowych dla internautów.

Player.pl dostępny jest bezpłatnie i pozwala oglądać wybrane treści nawet bez rejestracji. Osoby zainteresowane telewizją przez internet mogą wykupić jednak dodatkowe pakiety, które wyłączają reklamy i dają dostęp do dodatkowych treści.

W odróżnieniu od klasycznej telewizji, nie trzeba podpisywać żadnej długoterminowej umowy. Płatność rozliczana jest w modelu miesięcznym. W ramach nowej oferty Player+ przygotowano pięć różnych pakietów, które zapewniają dostęp do innych kanałów na żywo i treści VOD:

  • Player+ Start za 10 zł miesięcznie - dostęp do seriali i programów grupy TVN bez przerw na reklamy, szybsze premiery oraz kolekcja seriali i filmów dla dzieci;
  • Player+ Start Extra za 20 zł miesięcznie - to samo, co w pakiecie start, a do tego 12 kanałów na żywo (TVN24 HD, TVN24 BiŚ, TVN Style, Ale kino+, TVN Turbo, HGTV, nSport+, Domo+, MiniMini+, Planete+, teleToon+, i Kuchnia+.), pakiet VOD dla całej rodziny
  • Player+ Best TV za 40 zł miesięcznie - to samo, co w pakiecie Start Extra i dodatkowe kanały, łącznie 28 (Dicovery, Fox, MTV, TLC, TNT, Disney Channel, BBC Brit, AMC, Eurosport 1, Eurosport 2, National Geographic, Disney TV Junior, Cartoon Network, Nickelodeon, Eleven Sports 4, AXN).
  • Player+ Canal+ za 80 zł miesięcznie - to samo, co w pakiecie Start Extra i dodatkowe kanały, łącznie 21 (Canal+, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Canal+ Family, Canal+ Discovery, Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Canal+ >>1, Canal+ Now).
  • Player+ Max za 100 zł miesięcznie - to samo, co w pakiecie Start Extra oraz z dodatkami z pakietów Best TV oraz Canal+, czyli łącznie 37 kanałów na żywo.

Telewizja dostępna przez internet pozwala oglądać na żywo programy z klasycznej telewizji, ale nie trzeba sobie nastawiać budzika w telefonie, żeby zdążyć na emisję ulubionego programu. Ramówkę można przewijać do tyłu o 7 dni i nadrabiać emitowane wcześniej programy w dogodnym dla siebie momencie.

player.pl tv player+ class="wp-image-111205"

Użytkownicy do pakietu Player+ Start Extra mogą dokupić dodatkowe usługi. Dostęp do 3 kanałów HBO na żywo oraz biblioteki VOD, która zawiera część materiałów dostępnych w HBO GO (trwają prace nad wdrożeniem całości), kosztuje 25 zł miesięcznie. Łącznie płaci się za całość, czyli podstawowy Player+ i dostęp do HBO 45 zł na miesiąc.

Dla miłośników sportu przygotowano pakiet Eleven Sports. Za 15 zł miesięcznie otrzymuje się dostęp do 3 kanałów nadawanych na żywo. Za kolejne 15 zł można dokupić pakiet Canal+ Seriale Extra, czyli dostęp do biblioteki VOD serialu telewizji Canal+. Łącznie za najdroższy pakiet płaci się 155 zł miesięcznie.

Na tym oferta się nie kończy.

Player.pl oferuje materiały wideo niezawarte w pakietach. W serwisie można zapłacić za możliwość obejrzenia wybranych filmów i programów, które nie są dostępne w modelu zryczałtowanym. W przyszłości TVN będzie za pośrednictwem swojej platformy sprzedawał dostęp do wybranych transmisji sportowych, w tym meczy Ligi Mistrzów.

player.pl tv player+ class="wp-image-111208"

W ofercie TVN znajdzie się również urządzenie Player+ Box z wbudowanym dekoderem DVB-T. Przystawka do telewizora będzie oferować treści z usługi Player.pl oraz kanały ze zwykłej telewizji. Urządzenie będzie można kupić w sklepach z elektroniką. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale TVN i nc+ chciał zdążyć z nową ofertą Player+ przed Świętami Bożego Narodzenia. Można rozsądnie założyć, że Player+ Box trafi do sprzedaży przed końcem roku.

TVN i nc+ już teraz mają 5 milionów potencjalnych klientów.

Dokładnie tyle osób miesięcznie korzysta z usługi Player.pl rozwijanej przez TVN, w której dostępne od teraz są pakiety kanałów i treści wideo na żądanie od Canal+ i HBO. Twórcy usługi pochwalili się dziś również liczbą założonych w serwisie kont, które nie są wymagane do oglądania darmowych treści. Zarejestrowano ich już 3,4 mln.

TVN dumnie chwali się zasięgiem w polskiej sieci na poziomie 16 proc. oraz czasem spędzonym średnio przez użytkowników w witrynie. Średnio użytkownicy spędzają w nim 4 godziny i 20 minut miesięcznie, co przekłada się na ok. 8–9 minut dziennie. W szerszym ujęciu Player od TVN notował do tej pory 365 mln odtworzeń treści rocznie.

player.pl tv player+ class="wp-image-111202"

Do tej pory Player.pl był ofertą komplementarną dla klasycznej telewizji, ale TVN ma większe ambicje.

Patrząc na listę dostępnych pakietów, trudno oprzeć się wrażeniu, że dostępny przez internet Player.pl w płatnej wersji Player+ ma ambicję zastąpić kablówkę i klasyczną telewizję satelitarną. Skierowany jest jednak do osób, które nie chcą wiązać się umową na dwa lata i podpinać do telewizora dekodera.

Telewizja oferowana w ramach pakietu Player+ ma być przez internet. Oprócz wersji przeglądarkowej dostępne są aplikacje mobilne na systemy Android i iOS. Player.pl ma doczekać się też aktualizacji na platformach Smart TV i w przyszłym roku mogą pojawić się aplikacje na konsole Xbox One i PlayStation 4

Nie mam niestety dobrych wiadomości dla posiadaczy Apple TV.

Przedstawiciele TVN i nc+ nie pozostawiają wątpliwości: liczba osób korzystających Apple TV w Polsce jest szacowana na zaledwie 10 tysięcy, a to za mało, żeby pracować nad aplikacją dedykowaną tej przystawce - co wydaje się nieco przegapioną szansą, bo posiadacze Apple TV cierpią na brak polski treści.

player.pl tv player+ class="wp-image-111196"

Pakiety Player+ przygotowano dla osób, które chcą oglądać telewizję na laptopach, tabletach i smartfonach i najpopularniejszych platformach Smart TV. Wersja na Apple TV może się kiedyś pojawi, ale jak na razie brak ze strony przedstawicieli TVN wiążących deklaracji. Nie zdziwię się, jeśli Apple TV nigdy nie doczeka się wsparcia.

Po wykupieniu dostępu do klasycznej telewizji na telewizorze może korzystać z niej cała rodzina. Przedstawiciele TVN przekonują, że nie widzą powodu, by z raz kupionego pakietu korzystało kilka osób. Jak na razie nie ma jednak funkcji zakładania kont domownikom i trzeba dzielić się danymi logowania. Dedykowane konta mogą pojawić się w przyszłości.

Widzę tutaj niestety jeden spory problem. Po wykupieniu dostępu do Player+ można oglądać programy jednocześnie tylko na dwóch urządzeniach, a do swojego konta przypisać cztery sprzęty oprócz przystawki Player+ Box. Oznacza to, że nie da się jednego pakietu udostępnić kilku członkom rodziny, z których każdy ma swój komputer, tablet i telefon.

Quo vadis, TVN?

Konkurencja dla klasycznej telewizji może się wydać internautom przyzwyczajonym do serwisów Netflix i Showmax najzwyczajniej w świecie przestarzała. Pakiety w różnych cenach, dodatkowe opłaty za wybrane treści, ograniczenia liczby sprzętów, jakie można przypisać do konta głównego i brak kont dedykowanych członkom rodziny to spore ograniczenie.

Player.pl ma jednak kilka atutów, z którymi trudno dyskutować. TVN lubi się chwalić, że jest operatorem największej platformy VOD w kraju. Oferta po połączeniu wszystkich pakietów jest naprawdę bogata w treści z wielu różnych źródeł. Łączy w jednym miejscu telewizję linearną, pakiety treści VOD oraz dodatkowo płatną usługę wideo na żądanie.

Konsternację może budzić jednak cena.

Player+ w najbogatszej wersji kosztuje kilkukrotnie więcej niż np. Netflix. Pytani o tę kwestię przedstawiciele firmy odbijają jednak piłeczkę, twierdząc, że cena nie jest wygórowana, biorąc pod uwagę dostępne treści. Dodają też, że Polacy za telewizję płacą i tak dużo mniej w porównaniu do zarobków niż np. Amerykanie. Teraz pora na klientów, którzy zagłosują portfelami.

Player.pl jak na razie jest dostępny wyłącznie na terenie Polski. TVN zostawia jednak furtkę, by udostępnić swój serwis VOD osobom mieszkającymi za granicą. Z pomocą mogą przyjść tutaj unijne regulacje. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, rezydenci kraju po wykupieniu w nim usługi wideo przez internet powinni mieć dostęp do usługi w innych krajach Unii Europejskiej.

Ciekawiła mnie też kwestia współpracy z operatorami.

Treści wideo są bardzo obciążające dla łącz, a Player.pl jest dostępny jako usługa mobilna. Jak na razie nielimitowany transfer w wybranych taryfach oferuje sieć T-Mobile, ale przedstawiciele firmy zapewniają, że trwają rozmowy z pozostałymi operatorami telekomunikacyjnymi działającymi w naszym kraju.

REKLAMA

Jak na razie nie ma też co spodziewać się rychłego wprowadzenia do oferty wideo w 4K. Oczywiście to jest w planach, tak jak wiele innych usprawnień serwisu, ale przedstawiciele TVN nie składają żadnych deklaracji co do terminu. Zapowiedziany Player+ Box obsługuje wideo w maksymalnej rozdzielczości Full HD i ma port HDMI 1.4.

Warto też dodać, że wykupując pakiety Player+ w serwisie player.pl konsumenci stają się de facto klientami nc+ i tym samym będą zaliczani do bazy abonentów tej firmy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA