REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To ma być następca „Dark”. Co już wiemy o „Plemionach Europy”?

Netflix udostępnił dzisiaj zwiastun swojego nadchodzącego serialu. „Plemiona Europy” mają nam zastąpić „Dark”, ale czy na pewno się to uda? Sprawdzamy, co wiemy już o produkcji.

03.02.2021
15:10
Plemiona Europy o co chodzi
REKLAMA
REKLAMA

„Plemiona Europy” — co wiemy o serialu Netfliksa?

Jest od twórców „Dark” (w pewnym sensie)

Choć na pokładzie nie ma osób, które stworzyły „Dark”, a więc Barana Bo Odara (reżysera) i Jantje Friese (scenarzystki), to przy produkcji „Plemion Europy” działać będą ludzie i firmy pracujące przy niemieckim hicie Netfliksa. Zaangażowana będzie między innymi firma producencka Wiedemann & Berg. Kasting przygotuje Simone Bär, co jest świetną wiadomością, bo „Dark” wyróżniał się właśnie świetnym doborem aktorów. A skoro przy nich jesteśmy, to warto podkreślić, że na ekranie pojawi się Oliver Masucci, który wcielał się wcześniej we wspomnianym serialu o podróżach w czasie w Ulricha Nielsena.

Wśród ekipy tworzącej „Plemiona Europy” pojawiają się jeszcze dwa nazwiska: Quirin Berg i Max Wiedemann to producenci wykonawczy, którzy osobiście pracowali nad „Dark”.

Jak wygląda świat w plemionach „Plemiona Europy”?

Nowy serial Netfliksa zabierze nas w odległą przyszłość, a konkretnie do roku 2074. Europa zmieniła się nie do poznania. Miasta są na pół wymarłe, przypominają raczej wielkie cmentarzyska, na drogach stoją niszczejące, zmurszałe pojazdy. Nie istnieją już tradycyjne państwa, a rolę ośrodków życia społecznego stanowią plemiona, a więc organizacje niedemokratyczne, sterowane (możemy tak założyć, oglądając zwiastun) przez jednostki. To oznacza również, że te małe organizacje bardziej skore są do zbrojnych konfrontacji.

Co się stało, że Europę spotkała apokalipsa?

Sprawa jest dość niejasna, ale pewne jest, że kataklizm nadszedł w 2029 roku. Jeden z bohaterów tłumaczy w zwiastunie, że to właśnie wtedy „oszalała technologia”, a my widzimy nagłówek artykułu głoszący, że Korea Północna oskarża Stany Zjednoczone o wojnę cybernetyczną. Możemy więc założyć, że początek kryzysu, który powalił Europę na kolana jest niejasny.

Kiedy serial będzie miał swoją premierę?

Serial będzie miał swoją premierę 19 lutego na platformie Netflix.

O czym opowie?

Głównymi bohaterami będzie trójka rodzeństwa: Kiano (Emilio Sakraya), Liv (Henriette Confurius) i Elji (David Ali Rashed) z pokojowo nastawionego plemienia Źródlan. W pewnym momencie znajdą się oni w środku międzyplemiennego konfliktu: w pobliżu ich wioski wyląduje pilot z innego plemienia – jest ścigany, bo posiada w rękach potężny artefakt.

Kto zagra w serialu?

W obsadzie pojawią się m.in. Emilio Skraya („4 Blocks”), Henriette Confurius („Krwawa hrabina”), David Ali Rashed, Oliver Masucci („Dark”), Melika Foroutan („Sarajevo”), Robert Finster („Freud”), Ana Ularu („Inferno”).

Ile odcinków będzie liczył pierwszy sezon?

REKLAMA

Serial będzie miał tylko 6. odcinków, co może oznaczać, że budżet pojedynczego odcinka będzie wyższy niż zwykle, a to powinno przełożyć się na jakość, zwłaszcza strony wizualnej.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA