REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Serwis streamingowy Pluto TV może zawitać do Polski. Sprawdźcie, co warto o nim wiedzieć

Pluto TV to platforma streamingowa, działająca na zasadzie telewizyjnego modelu. Wedle najnowszych doniesień aplikacja może dotrzeć także do Polski.

23.05.2019
11:35
pluto tv viacom
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacja Pluto TV dostępna jest obecnie na terenie USA i Wielkiej Brytanii. Obecnie ma ok. 12 mln użytkowników. Swoją działalność rozpoczęła w 2013 roku. Po niedawnym przejęciu przez firmę Viacom, zmierza także ku innym rynkom światowym, w tym do Polski. Tak przynajmniej twierdzi szefowa polskiego oddziału Viacom, Katarzyna Samojluk. Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, kobieta poinformowała o planach firmy podczas niedawnej konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

Pluto TV - co to takiego?

Pluto TV to aplikacja, która umożliwia oglądanie telewizji na żywo, tyle że w Internecie. Posiada w swojej bazie blisko 100 kanałów, zbiera także darmowy content internetowy, szeregując go w poszczególne kanały tematyczne. Dostępne stacje to często jednak nie bezpośrednie kalki tych znanych z regularnej telewizji, a ich internetowy odpowiednik. Na kanałach newsowych odnajdziemy na przykład specjalne filmiki skupione na konkretnych zagadnieniach, zapisy wywiadów czy materiałów dziennikarstwa śledczego. Kanały podzielone są na kilka sekcji: News, Sport, Film, Rozrywka, Komedia, a także kategorie bardziej internet-friendly, jak: Chill Out, Życie + Styl, Geek oraz sekcje gamingowe.

Aplikacja do darmowego streamingu Pluto TV class="wp-image-286808"

Dlaczego aplikacja jest darmowa? Tu pojawia się największy haczyk.

REKLAMA

Pluto TV jest darmowe dla widza, dzięki reklamom wyświetlanym w trakcie emisji.

Jak mówią autorzy artykułu na Digital Trends, „reklamy te pojawiają się w najmniej odpowiednich momentach”, przez co cały model streamingowy zaczyna przypominać regularną telewizję. Jeśli jednak zależy nam na obcięciu rachunku za kablówkę bądź antenę satelitarną, Pluto TV może będzie rozwiązaniem dla nas. Do uruchomienia aplikacji potrzebne jest bowiem jedynie połączenie internetowe. Aplikacja działa w przeglądarkach internetowych, telefonach oraz na wybranych modelach Smart TV. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA