REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Czego będziemy słuchać tej jesieni? Sprawdź listę najciekawszych muzycznych premier

Czego będziemy słuchać przez najbliższe miesiące? Przed nami sporo interesujących premier. Sprawdźcie płyty na jesień 2018.

25.09.2018
21:50
plyty na jesien 2018
REKLAMA
REKLAMA

Behemoth - I Loved You At Your Darkest

Ekipa Nergala kazała fanom na całym świecie trochę poczekać. Poprzedni longplay grupy premierę miał w lutym 2014 r. Nowy album zapowiedziany był cytatem z Biblii - „Już bardziej bluźnierczy nie będzie”. I Loved You At Your Darkest ma być najbardziej zróżnicowaną płytą w dyskografii zespołu.

Premiera I Loved You At Your Darkest zaplanowana jest na 5.10

Bovska - Kęsy

Jeśli nie słyszeliście o niej wcześniej, wcale mnie to nie dziwi. Bovska nadal kręci się gdzieś w rejonach sceny alternatywnej, a jej wizja nowoczesnego, mocno synthowego popu raczej nie nadaje się do radiowych playlist. Kęsy to już jej trzeci długogrający album. Oprócz wspomnianych synthowych elementów, usłyszycie tam jeszcze sporo ciekawych kompozycyjnych rozwiązań, nieoczywiste melodie i inteligentne teksty.

Premiera Kęsy zaplanowana jest na 5.10

Pablopavo, Ludziki - Marginal

Kto nie zna Pablopavo, ten trąba. Muzyk i świetny tekściarz nagrał kolejny album z Ludzikami. Podobno ma być na nim dużo disco. Karwowski jest tego najlepszym przykładem.

Premiera Marginal zaplanowana jest na 12.10

MØ - Forever Neverland

Karen Marie Ørsted należy do pokolenia zakochanych w electropopie młodych twórców. Urodzona w Danii wokalistka zadebiutowała w 2014 r. longplayem No Mythologies to Follow. Miejmy nadzieję, że płyta numer dwa będzie równie przebojowa i porywająca.

Premiera Forever Neverland zaplanowana jest na 19.10

Greta Van Fleet - Anthem Of The Peaceful Army

Greta Van Fleet to nie imię i nazwisko holenderskiej pieśniarki - to młody zespół, uznawany za jedno z największych odkryć muzyki rockowej ostatnich lat. Ich debiut to z kolei jedna z najbardziej oczekiwanych premier tej jesieni. Tyle oczekiwań, taka presja. Nie zazdroszczę.

Premiera Anthem Of The Peaceful Army zaplanowana jest na 19.10

Tom Odell - Jubilee Road

Trzeci album studyjny zucha, który zaczynał od grywania po klubach nocnych. Czas pokazał, że była to niezła szkoła. Później było już tylko lepiej. Single muzyka szaleją na listach przebojów już od jego debiutanckiego albumu, czyli wydanego w 2013 r. Long Way Down.

Premiera Jubilee Road zaplanowana jest na 26.10

The Prodigy - No Tourists

Poprzedni album The Prodigy, wydany w 2015 r. The Day Is My Enemy, nie spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Spekulowano, że będzie to ich ostatnia płyta. A jednak - trio z Essex walczy dalej. Oby tym razem z lepszym skutkiem.

Premiera No Tourists zaplanowana jest na 2.11

Dead Can Dance - Dionysus

Lisa Gerrard i Brendan Perry od ponad 30 lat czerpią inspiracje z muzyki folkowej. Swój najnowszy album, pierwszy od 6 lat, promować będą na dwóch koncertach w Warszawie - 21 i 22 czerwca 2019 r.

Premiera Dionysus zaplanowana jest na 2.11

The Smashing Pumpkins - Shiny and Oh So Bright Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun.

REKLAMA

Pierwszy longplay zespołu od 2014 r. i wielki powrót oryginalnego gitarzysty - Jamesa Iha. Do składu po latach dołączył także perkusista Jimmy Chamberlin. Piosenki napisał Billy Corgan, a produkcją zajął się Rick Rubin. Fani zacierają rączki w niecierpliwym oczekiwaniu.

Premiera Shiny and Oh So Bright Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun. zaplanowana jest na 16.11

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA