REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Czego będziemy słuchać tej wiosny? Sprawdzamy zapowiedzi muzyczne na najbliższe miesiące

Możemy jeszcze nie widzimy jej za oknem, ale ona już tu jest. I pewnie lada moment da o sobie w pełni znać. A razem z nią przyjdzie też kilka wyczekiwanych premiery muzycznych. Sprawdzamy najciekawsze zapowiedzi płytowe tej wiosny.

22.03.2021
19:30
Czego będziemy słuchać tej wiosny? Sprawdzamy zapowiedzi muzyczne
REKLAMA
REKLAMA

Płyty na wiosnę – zapowiedzi muzyczny premier:

The Antlers Green To Gold

Jak twierdzi lider grupy Peter Silberman, to będzie najbardziej pozytywny album zespołu. Materiał miał prawie w całości powstać w godzinach porannych. Zdaje się, że dostaniemy album pełen nastrojowych, onirycznych kompozycji.

Premiera: 26 marca

PRO8L3M – Fight Club

Najnowszy album PRO8L3M-u ma być mieszanką wybuchową i przynieść wiele zaskoczeń. Póki co poznaliśmy niedawno tytułowy singiel Fight Club oraz listę gości, która imponuje. Na niej między innymi Dawid Podsiadło, Pezet, Brodka, Kaz Bałagane, Sokół, Vito Bambino i Paluch.

Premiera: 30 marca

Ben Howard – Collections From The Whiteout

Ben Howard promuje swój czwarty album pokrzepiającym singlem What a Day. Za produkcję albumu brytyjskiego muzyka odpowiada Aaron Dessner z zespołu The National. Wśród zaproszonych przez Howarda gości są m.in. Yussef Dayes i Kate Stables.

Premiera: 26 marca

Royal Blood – Typhoons

Trzeci album długogrający brytyjskiego zespołu założonego w 2011 roku w Brighton. Tym razem Kiedy Mike Kerr i Ben Thatcher zapragnęli wrócić do korzeni, a muzyka na nowej płycie ma być efektem inspiracji Daft Punk, Justice czy Phillipe Zdara z Cassius.

Premiera: 30 kwietnia

St. Vincent – Daddy's Home

Swoją poprzednią płytą, „MASSEDUCTION”  z 2017 roku Annie Clark zawiesiła sobie wysoko poprzeczkę. Ale dla niej to nie problem, by ją przeskoczyć. Nowy album zapowiada singiel Pay Your Way in Pain. Materiał zaczął powstawać w czasie, gdy ojciec Clark wyszedł z więzienia po kilku latach odbywania kary.

Premiera: 14 maja

Brodka – Brut

Nowy album Brodki, zatytułowany „Brut”, promuje zaprezentowany niedawno singiel Game Change. – Pomysł na klip zainspirowała historia albańskich Dziewic Kanunu (Sworn Virgins). Kobiet, które składając śluby czystości, przyjmują męską rolę w społeczeństwie, aby zyskać wszystkie przywileje przypisane męskiej płci – opowiada o najnowszym teledysku Brodka.

Premiera: późną wiosną

REKLAMA

Zdjęcie główne: Anne-sophie Parent z Pexels

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA