REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

W październiku będzie głośno i refleksyjnie. Zapowiedzi płytowe na cały miesiąc

Za oknem jesień, a więc zimno i mokro. Na szczęście premiery płytowe zapowiedziane na październik, pomogą wam przetrwać ten trudny okres. Szykujcie się, bo będzie głośno.

02.10.2020
8:38
plyty pazdziernik 2020 premiery
REKLAMA
REKLAMA

Wśród nadchodzących premier płytowych każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie bowiem brzmień mocniejszych, jak i tych bardziej lirycznych, spokojniejszych.

Płyty na październik 2020 – czego trzeba posłuchać?

Luxtorpeda — Anno Domini MMXX

Na piąty album grupy z Poznania musieliśmy czekać długie cztery lata. Wszystko jednak wskazuje na to, że było warto. Na Anno Domini MMXX znajdzie się 12 premierowych utworów i usłyszymy na nim rockowo-rapowe brzmienia, do jakich zespół nas już przyzwyczaił, ale pojawi się też kilka niespodzianek. Formacja do użyczenia głosu do niektórych kawałków zaprosiła wyśmienitych gości, w tym Piotra Fronczewskiego.

Premiera: 1 października

Corey Taylor — CMFT

Coreya Taylora nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi ciężkich brzmień. Teraz wokalista Slipknota i Stone Sour wypuszcza długo wyczekiwany solowy album. Zgodnie z zapowiedziami, będzie to pełna niespodzianek podróż przez psychikę muzyka, podczas której usłyszymy zarówno spokojne, liryczne utwory, jak i szybkie, wściekłe metalowe kawałki.

Premiera: 2 października

Bon Jovi — 2020

W końcu się doczekamy. Krążek 2020 pierwotnie miał się ukazać jeszcze w maju tego roku. Chłopaki z zespołu zdecydowali jednak o przesunięciu premiery na jesień. I już niedługo usłyszymy co dla nas przygotowali. A można spodziewać się 10 wpadających w ucho kawałków o miłości i napisaną w reakcji na rosnące zagrożenie pandemią piosenkę Do What You Can.

Premiera: 2 października

Five Finger Death Punch — A Decade of Destruction. Vol. 2

Od premiery A Decade of Destruction. Vol. 1 minęły trzy lata. Teraz chłopaki z FFDP ponownie przygotowali dla nas składankę swoich największych hitów, ale tym razem z niespodzianką. Bo prócz Blue On Black czy Hard To See na krążku usłyszymy też premierowe Broken World czy remixy kilku znanych kawałków.

Premiera: 9 października

Waglewski Fisz Emade — Duchy ludzi i zwierząt

Waglewscy powracają po siedmiu latach z zupełnie nowym materiałem. Jednocześnie, do czego nas już przyzwyczaili, ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym. Na Duchach ludzi i zwierząt usłyszymy bowiem zarówno kawałki spokojne, smutne, jak i dynamiczne, radosne.

Premiera: 9 października

Dr Misio — Strach XXI wieku

Arkadiusz Jakubik w swoim projekcie muzycznym, dał się poznać jako sprawny obserwator polskiej rzeczywistości. Zamyka ją w ramach satyry opowiadając o naszych przywarach, lękach i problemach charakterystycznych dla XXI wieku.

Premiera: 9 października

Bruce Springsteen — Letter To You

Bruce Springsteen zaprezentuje nam 12 nowych utworów nagranych z zespołem E Street Band. Największy bard Stanów Zjednoczonych ponownie z miłością, ale i krytycznym pazurem spogląda w nich na amerykańską rzeczywistość. Spodziewajcie się więc refleksyjnych tekstów i dużo świetnych gitarowych riffów.

Premiera: 23 października

Sam Smith — Love Goes

REKLAMA

Nowy krążek Sama Smitha zapowiada się wyśmienicie. Brytyjczyk mówił w wywiadach, że utwory jakie na niego trafiły powstały w wyniku eksperymentowania i odkrywania samego siebie. Będzie więc intymnie i tanecznie.

Premiera: 30 października

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA