REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Pytania, które zadaję sobie przed finałem Pod powierzchnią. 7. odcinek musi przynieść na nie odpowiedzi

Finał Pod powierzchnią tuż-tuż. Choć od pierwszego odcinka wiemy, że ta historia nie będzie miała szczęśliwego zakończenia, nie wszystko zostało jeszcze wyjaśnione. Jest parę pytań, na które odpowiedzi powinien przynieść finał. Jakie?

02.12.2018
16:00
pod powierzchnią 7 odcinek
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na spoilery! Czytacie na własną odpowiedzialność.

Czy Marta dowie się o nowym romansie swojego męża?

Ola Kostrzewa i Bartek Gajewski już na samym początku wdają się ze sobą w romans, który ukrywają. Przychodzi im to z coraz większym trudem. Po pierwsze, okazuje się, że dziewczyna jest licealistką i trafia do tego liceum, w którym Gajewski jest dyrektorem, a ojciec nastolatki nauczycielem. Po drugie, jak wiemy Ola jest w ciąży, którą chce usunąć. Marta, żona Bartka, od jakiegoś czasu podejrzewa, że mężczyzna nie jest z nią szczery. Tak jak ojciec Oli, Maciej. Ten ostatnio zadzwonił pod numer, który znalazł w nowym telefonie swojej córki. Poznał głos swojego szefa. Czy porozmawia o tym z Martą, z którą łączy go coraz bliższa relacja?

Czy Maciej i Marta wdadzą się w romans?

Tak, Maciej i Marta nawiązali ze sobą więź. Pomagają sobie, mogą na siebie liczyć i łączy ich tajemnica związana z próbą samobójczą Janka. W ostatnim odcinku Ola zasugerowała swojemu tacie, że ma romans z Martą, kiedy spotkała swoją nauczycielkę rano w ich domu. Wiemy, że Maciej przenocował kobietę z troski o nią. Nie jest jednak wykluczone, że zdrada ich najbliższych, połączy tych bohaterów. A jak na to zareaguje Alicja Żak, z którą spotykał się do niedawna Maciek?

Kto zranił Martę? Czy kobieta umrze?

Już w pierwszym odcinku widzimy, że Marta krwawi, a w ręce trzyma nóż ubrudzony krwią. Kto próbował skrzywdzić kobietę? Czy chciał ją zabić? Pewną wskazówką może być to, że ten ktoś prawdopodobnie ugodził ją w brzuch. Czy okaże się, że Marta jest w ciąży i ktoś chciał ją pozbawić dziecka? Czy zraniła ją Ola, która sama jest w ciąży i niejako przez Martę postanowiła dziecko usunąć? Dziewczyna ma motywację, by pozbyć się swojej nauczycielki. Ale taką motywację ma również mąż kobiety, Bartek. Co prawda mówi jej, że ją kocha. Równocześnie jednak ją zdradza. I to nie pierwszy raz.

pod powierzchnią finał class="wp-image-227744"

Co wydarzyło się przed laty w domku nad jeziorem?

Parę lat temu w domu nad jeziorem Bartek zdradził swoją żonę po raz kolejny z opiekunką ich dziecka. Iga postanowiła, na prośbę mężczyzny, zatrzymać w tajemnicy fakt, że podczas zaginięcia syna Gajewskich jego ojciec znajdował się w tym samym miejscu. Co się tak naprawdę stało z chłopcem. Jak wiemy, dotąd nie znaleziono ciała. Czy dziecko rzeczywiście się utopiło, czy może jednak ktoś je porwał? A jeśli tak, to kto? A może Bartek i Iga wiedzą, co się stało? I czy Janek naprawdę coś wie na ten temat, czy tylko chciał pomóc - pisząc anonim - nauczycielowi Kostrzewie?

Na jaki temat Bartek kazał kłamać Idze?

Czy chodziło tylko o jego obecność podczas zaginięcia syna, czy oboje ukrywają coś jeszcze? Iga jest przerażona tym, że musi znowu wracać do tamtych chwil. Co jeszcze mają na sumieniu?

Co się stanie z Jankiem?

Policjantka, która prowadzi śledztwo w sprawie ojca Janka, dobrze wie, że ten jest winny jego śmierci, a nie jego matka. Czy chłopak postanowi się zgłosić na policję? Czy postawi na życie na gigancie?

Jaką rolę w sprawie odegra syn policjantki prowadzącej śledztwo?

REKLAMA

Zastanawiam się, czy ten watek zostanie jeszcze jakkolwiek rozwinięty, czy był potrzebny tylko po to, żeby wytłumaczyć widzom decyzję śledczej w sprawie Janka. Kobieta przecież dobrze wie, że ten ucieka, a jednak ostrzega go i pozwala mu odjeść. Być może ta tajemnica, jaką skrywa pani policjant i niejako jej syn, nigdy się nie wyjaśni. Byłoby trochę szkoda.

Finał serialu Pod powierzchnią już dziś o 21:30 w stacji TVN. Produkcję obejrzycie też w serwisie Player. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA