REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tydzień z...: House of Cards już w tym tygodniu - podsumowujemy ostatnie wydarzenia

14 lutego to dzień premiery 2 sezonu House of Cards. Serial produkowany jest przez platformę internetową Netflix, która 4 lutego tego roku zamówiła 3 sezon losów Franka Underwooda. House of Cards swoją fabułą nawiązuje do miniserialu BBC z lat 90. o takim samym tytule - "Domek z kart" oraz do powieści Michaela Dobbsa, brytyjskiego konserwatysty i bestsellerowego autora.

10.02.2014
14:00
Podsumowanie 1 sezonu House of Cards
REKLAMA

Pierwszy sezon HoC składał się z 13 odcinków, dwie kolejne serie będą zawierały tyle samo epizodów. Przewodnią intrygą "House of Cards" jest próba obalenia aktualnego Prezydenta Stanów Zjednoczonych i wejście na jego stołek przez Franka Underwooda. Po tym, jak Głowa Państwa nie proponuje Francisowi stanowiska Sekretarza Stanu, główny bohater postanawia się zemścić. Underwood knuje i łapie w sieć wszystkie płotki i grube ryby amerykańskiego świata polityki, by osiągnąć własne cele - piąć się coraz wyżej po politycznej drabinie.

REKLAMA
House of Cards

Dotychczasowe problemy i wątki House of Cards kończą się bardzo niepokojąco i niebezpiecznie dla głównej postaci. Zoe Barnes wraz ze swoją byłą rywalką i tym samym nową powiernicą, Janine Skorsky węszą przy sprawie śmierci kongresmena, Petera Russo. Barnes przestaje ufać Francisowi, ale paradoksalnie postanawia zacieśnić więzi, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Wizyta Underwooda u finansisty, Raymonda Tuska okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Tusk zamierza poprzeć kandydaturę Franka na Wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, jeśli ten będzie sprzyjał jego interesom. Mężczyźni dochodzą do porozumienia, że relacja pozostanie partnerska, a Tusk nie może wymagać od Franka składania obietnic w ciemno. Prezydent ogłasza Underwoodowi, że po wyborach gubernatorskich w Pensylwanii, mianuje go an stanowisko Wiceprezydenta. Żona Franka wkracza na ścieżkę wojenną ze swoją pracownicą, Gillian Cole. Gillian nie podobają się praktyki, jakie Claire stosuje w fundacji.

REKLAMA

Dalsze losy Francisa stoją pod znakiem zapytania. Jego życie polityczne i rodzinne może za chwilę legnąć w gruzach. Zagraża mu Zoe i Janine (a także nowy partner i były szef Zoe, który wydaje się być prawdziwym dziennikarzem z powołania), a także - co widać było po trailerze prezentującym drugi sezon - pełne obaw zachowanie Głowy Państwa. Czyżby prezydent i Linda Vasquez zaczęli domyślać się, że Frank niekoniecznie jest osobą godna zaufania? Ciekawym wątkiem jest też romans Claire i jej nagła chęć posiadania dziecka, którego - jak wiemy - Frank na pewno jej nie da. Pozostaje jeszcze wiele niewyjaśnionych spraw, np. sytuacja prostytutki, która manipulowana jest przez Douga Stampera. Miejmy nadzieję, że 2 sezon odpowie soczyście na wiele ciekawych pytań. Czekam na intrygi i trupy, a wy?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA