REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Pojawił się nowy, okolicznościowy BookRage - o grach, internecie i kulturze

Wystartował nowy BookRage, czyli zestaw e-booków kosztujących tyle, ile ma się ochotę za niego zapłacić. Pakiet powinien przypaść do gustu graczom i osobom zainteresowanym mediami. 

14.10.2014
10:00
Pojawił się nowy, okolicznościowy BookRage – o grach, internecie i kulturze
REKLAMA

To specjalne wydanie BookRage, zorganizowana z okazji zbliżającej się trzeciej Międzynarodowej Konferencji CopyCamp, skupiającej się na społecznych aspektach prawa autorskiego, która odbędzie się w dniach 6-7 listopada 2014 w warszawskim kinie Praha. W skład pakietu wchodzą książki z esejami poświęconymi współczesnej kulturze, grach, internecie i bezpieczeństwie, a także ogólnie rozumianym postępie. Zestaw będzie można zakupić do wtorku, 28.10. Aktualna średnia wpłat wynosi około 22 złotych.

REKLAMA

W skład aktualnego pakietu wchodzą:

parowski"Bez dubbingu. Z bandytą w windzie", Maciej Parowski

Wznowienie wydanego w 1978 roku zbioru felietonów, które - jak pisze autor - "próbują penetrować zjawiska społeczne na styku kultury i polityki."  Parowski to pisarz i dziennikarz zawodowo związany m.in. z tygodnikami "Razem", "Życie Warszawy", "Na Przełaj", "Kultura", "Ekran" i "Polityka". Obecnie redaktor naczelny kwartalnika "Czas Fantastyki".

wiśniewski"Jeśli zginiesz w grze, zginiesz naprawdę", Michał Radomił Wiśniewski

Eseje i felietony, których tematem przewodnim są gry wideo i które poświęcone są dialogowi pomiędzy popkulturą, a jej odbiorcami. Wiśniewski to publicysta i pisarz, autor głośnego tegorocznego debiutu, zatytułowanego"Jetlag".

KsiazkaJakoTowar"Książka jako towar, książka jako znak", Marcin Rychlewski

Praca poświęcona socjologii literatury i próbie spojrzenia na nią z perspektywy współczesnego rynku wydawniczego: z czego wynika odbiór i interpretacja książek, jak wpływają na nie jakość wydania i reklamy oraz kim jest czytelnik XXI wieku. Rychlewski jest pracownikiem Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

media-wersja-beta_196793"Media, wersja beta", Mirosław Filiciak

Publikacja analizująca współczesne media - ich sposoby komunikacji z odbiorcą, problemach przed jakimi stoją oraz zmianom, jakim ulegają. Filiciak to medioznawca, adiunkt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, redaktor kwartalnika „Kultura Popularna”.

kontekst"Kontekst", Cory Doctorow

REKLAMA

Pierwsze polskie wydanie. To zbiór esejów o wydajności, kreatywności, bezpieczeństwie, rodzicielstwie i polityce w XXI wieku. Doctorow jest dziennikarzem, pisarzem oraz redaktorem serwisu Boing Boing. W Polsce znany dotychczas tylko z książki Blogging : przewodnik oraz opowiadań "Klamociarz" i "Gdy sysadmini rządzili światem", opublikowanych w antologiach "Kroki w nieznane" 2005 i 2007.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA