REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pikachu przemawia głosem Deadpoola. Jest zwiastun fabularnego filmu o Pokemonach

Sympatyczny żółty stworek był zawsze rozczulający. Jego opływające słodyczą Pika-pika było w stanie skruszyć każde serce. Okazuje się jednak, że to wygadana bestia, która co więcej, przemawia głosem Ryana Reynoldsa.

13.11.2018
11:55
pokemon detektyw pikachu zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Pojawił się zwiastun filmu Pokemon: Detektyw Pikachu, który jest pierwszym fabularnym obrazem o tytułowych stworzeniach od Nintendo. Świat Pokemonów został ożywiony w sposób, który nie powinien kuć w oczy nawet antyfanów serii. Prym na ekranie wiedzie oczywiście Pikachu, ale widzimy także szeroki wachlarz innych stworzeń znanych z gier.

Pokemon: Detektyw Pikachu - zwiastun:

Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy detektyw Harry Goodman zostaje uznany za zaginionego. Jego 21-letni syn Tim chce dowiedzieć się, co się stało z ojcem. Pomocnikiem w dochodzeniu chłopaka staje się były partner Harry'ego, detektyw Pikachu.

Niespodzianką dla Tima, jak i dla Pikachu, jest to, że chłopak rozumie mowę Pokemona, podczas gdy dla innych to, co wydobywa się z ust stworzenia, to nic innego jak zwykły bełkot. Duet rusza wspólnie na przygodę, by rozwikłać tajemnicę zaginięcia Harry’ego. Wszystko na ulicach oświetlonego neonami Ryme City, rozległej, nowoczesnej metropolii, gdzie ludzie i Pokémony żyją obok siebie w harmonii.

Pikachu jest niczym Deadpool.

To oczywiście m.in. dlatego, że głosu stworkowi użyczył Ryan Reynolds. Jednak skojarzenia z marvelowskim antybohaterem nasuwają się same, gdyż Pikachu jest na ekranie niezwykle wygadany i sarkastyczny. Z pewnością nie tak dosłowny i wulgarny, jak Deadpool, ale trudno nie zauważyć cech wspólnych.

REKLAMA

Ponadto w obsadzie znaleźli się Justice Smith jako Tim, Kathryn Newton w roli Lucy, młoda reporterka przygotowująca swój pierwszy poważny materiał oraz Ken Watanabe. Film został wyreżyserowany przez Roba Lettermana (Gęsia skórka) scenografia to dzieło Nigela Phelpsa (Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara), a zdjęcia to robota Johna Mathiesona (Upiór w operze). Z kolei za efekty wizualne odpowiadają ludzie z Moving Picture Company (Wonder Woman) i Framestore (Strażnicy Galaktyki vol. 2).

Pokemon: Detektyw Pikachu pojawi się w kinach latem 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA