REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Polska kontra reszta Europy (i nie tylko). Dzisiaj drugi półfinał Eurowizji

Dzisiejszy wieczór przyniesie ciąg dalszy zmagań reprezentantów całej Europy (i nie tylko) w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji. Na scenie w Lizbonie pojawi się także duet reprezentujący Polskę, czyli DJ Gromee i Lukas Meijer. Muzycy powalczą o awans do finału.

10.05.2018
20:05
eurowizja 2018
REKLAMA
REKLAMA

Konkurs Eurowizji można lubić lub nie, trudno jednak podważać jego globalny wydźwięk. W drugim półfinale wystąpią przedstawiciele osiemnastu krajów, w tym choćby Holandii, Australii, Węgier, Łotwy, Ukrainy. Pojawią się też reprezentanci zawsze mocnych krajów skandynawskich (Szwecji i Danii) oraz Rosji i Ukrainy.

Łatwego zadania nie będą mieli przedstawiciele Polski – Gromee i Lukas Meijer, którzy wystąpią z piosenką Light Me Up.

Gromee, a właściwie Andrzej Gromala, to polski producent muzyczny, DJ i autor tekstów, tworzący głównie w gatunku muzyki klubowej. W konkursie towarzyszy mu Lukas Meijer, czyli szwedzki gitarzysta i wokalista zespołu No Sleep For Lucy. Ten muzyczny duet pokonał w polskich eliminacjach dziewięciu innych artystów. Zadecydowały głosy fanów, którzy gromadnie wspierali muzyków głosami oraz pod hasztagiem #TeamGromee.

To nie pierwszy wspólny projekt tych muzyków. Light Me Up zapowiada debiutancki album Gromali o wiele mówiącym tytule Chapter One. Utwór utrzymany jest typowym dla Eurowizji pozytywnym nastroju. To połączenie popowej estetyki i czystego wokalu Meijera ze skocznym beatem autorstwa polskiego DJ-a. Czy spodoba się głosującym?

Warto pamiętać, że Polacy nie mogą głosować na swoich reprezentantów (choć może to robić mieszkająca poza granicami kraju Polonia).

REKLAMA

Wielbiciele poszczególnych wokalistów głosy będą mogli oddawać telefonicznie lub za pomocą SMS-ów. Transmisję na żywo dostępna będzie na antenie TVP1 lub TVP Polonia, na stronie eurowizja.tvp.pl oraz na oficjalnym kanale Eurowizji w serwisie YouTube. Ostatnie z wymienionych źródeł pozbawione będzie odautorskiego komentarza.

Półfinał konkursu Eurowizja 2018 rozpocznie się w czwartek o godzinie 21:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA