REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Półmetek "Watahy" i... akcja wywrócona do góry nogami

Trzeci odcinek "Watahy" i  już połowa serialu za nami. Niestety! Bo po tym, co widziałam, bez obawy mogę powiedzieć, że chciałoby się zobaczyć jeszcze więcej. Półmetek "Watahy" wywraca wszystko do góry nogami i aż strach pomyśleć, co jeszcze kryje się za śmiercią pracowników Straży Granicznej, którzy zginęli w zamachu. Jakie intrygi i zbrodnie związane są z ich morderstwem?

27.10.2014
9:43
Półmetek „Watahy” i… akcja wywrócona do góry nogami
REKLAMA

Cały odcinek prawie w całości poświęcony jest obsesji Rebrowa, który desperacko trzyma się myśli, że Ewa, jego kobieta, która została uznana za zmarłą w wyniku wybuchu, żyje.

REKLAMA

Wiktor nie chce uwierzyć, że Wityńska jest martwa. Znaleziony kolczyk traktuje niczym talizman, jako dowód nie do podważenia, świadczący o tym, że kobiecie udało się zbiec. Brak kontaktu ze strony Ewy Rebrow tłumaczy jej strachem, bezradnością.

wataha 3 odcinek

Ze swoimi podejrzeniami i wolą odnalezienia swojej ukochanej mężczyzna dzieli się z ojcem, Łuczakiem i Grzywą. Każdy z nich jest przekonany, że Rebrow powoli zaczyna wariować. Jego przełożony martwi się, że kapitan wpada w nałóg alkoholowy.

Jak mogliśmy się domyślić po ostatnim odcinku, pojawienie się Mariana Dziędziela w roli Szeptuna, sporo namieszało. Postać dziwnego starca, będącego, jak się okazało, lokalnym, nieco sfiksowanym znachorem, stała się głównym trzonem punktu zwrotnego. Rebrow natyka się na Szeptuna, kiedy ten jest na "dołku" u niego w jednostce. Starszy mężczyzna zostaje wzięty za uchodźcę. Strażnicy zamykają go w celi, gdzie ten rysuje swoje wizje. Ich motywem głównym jest bieszczadzka natura, spotkane góry, rośliny, zwierzęta i... ludzie.

Rysunki Szeptuna wyglądają niczym malowidła naskalne. Na jednym z nich Rebrow rozpoznaje Ewę. Czy kobieta naprawdę żyje?

wataha 3 odcinek 1

W trzecim odcinku możemy obserwować jak pani prokurator i jej tajniacy nie radzą sobie ze sprawą. Urzędniczka wydaje się błądzić po omacku. Czy Rebrow wyręczy ją w odnalezieniu zamachowców... czy może ona udowodni mu, że to on musi mieć coś wspólnego ze sprawą śmierci swoich współpracowników?

REKLAMA

To, co obejrzymy w finale tego odcinka, zmieni cały bieg sprawy i wprowadzi ją na nowe tory. Jak wszyscy zareagują na to, co zobaczył Rebrow? Podejrzewam, że czwarty odcinek "Watahy" będzie istną burzą. Pani prokurator prawdopodobnie poczuje się jeszcze bardziej zagubiona, niż jest teraz.

Jestem ogromnie ciekawa, jak zakończenie trzeciego epizodu odbije się na śledztwie. Mam też nadzieję, że twórcy powrócą do nierozwiązanych spraw, np. dziecka i żony Grzywy. Zwłaszcza, że ta rodzinna figura ma więcej niż trzy kąty. Liczę na to, że będą emocje. I prawdopodobnie się nie zawiodę, co HBO udowadnia z każdym kolejnym odcinkiem. Jest moc.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA