REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Polska nadgania serialowo – Bates Motel w telewizji!

Jestem pod wrażeniem! Polska przestaje być zaściankowym krajem jeśli chodzi o dystrybucję najnowszych seriali. Od kwietnia będzie można oglądać Bates Motel na kanale 13th Street Universal – to tylko miesiąc po premierze amerykańskiej. 

22.03.2013
10:10
bates motel
REKLAMA

Fascynacja konceptem nie mija od momentu oficjalnych zapowiedzi. Nazwisko Bates wszystkim kinomaniakom powinno kojarzyć się z jednym z pierwszych filmowych seryjnych zabójców – Normanem Batesem z Psychozy Alfreda Hitchcocka. Pierwszą serię Bates Motel rozplanowano na dziesięć odcinków przedstawiających relację nastoletniego Normana z matką. Pachnie wizytą na kozetce u Freuda, ale sama Psychoza to w końcu jeden wielki raj dla psychoanalityków.

REKLAMA

Krytycy za granicą póki, co są pozytywnie nastawieni do produkcji, lecz ja mam pewne obawy. Polacy mają tendencję do kupowania seriali z krótką żywotnością. Pomimo znakomitej jakości, Magię kłamstwa z Timem Rothem skasowano po zaledwie trzech latach emisji i to samo prawdopodobnie spotka Anatomię prawdy, której najnowszy sezon ma wyjątkowo niską oglądalność (AXN i TVP emitowało je w naszym kraju). Bates Motel może nie przetrwać w Stanach nie ze względu na hermetyczną fabułę, lecz przez stację A&E, która oprócz The Glades nie znalazła jeszcze murowanego przepisu na hit. Sam fakt, że projektem zainteresowali się szefowie tylko tego kanału może świadczyć, że produkcja to wyrzutek – serialowy bubel.

bates_1

Zastanawia również oryginalny zamysł fabularny. Premiera Psychozy odbyła się w 1960 roku i czas akcji filmu ustawiono na tamte czasy. Bates Motel to prequel historii, który jednak toczy się współcześnie. Dziwnie będzie się oglądać Normana Batesa korzystającego z nowinek technologicznych. Tak świadomy wybór konwencji musi mieć konkretne powody dla rozwinięcia scenariusza.

Pozostaję jednak dobrej myśli. W końcu nie angażowaliby w realizację znakomitej Very Farmigi (Sierota, Infiltracja, a przede wszystkim W chmurach) oraz nastoletniej gwiazdy Marzyciela oraz Charliego i fabryki czekolady Freddie’ego Highmoore’a. Obsadzono również Maxa Thieriota, który ostatnio coraz lepiej sobie radzi w filmach – widać to m.in. w House At The End of The Street, czy Zbaw mnie ode złego Wesa Cravena. Jak nie dla historii, to choć dla samej obsady warto!

Premiera Bates Motel w Polsce odbędzie się 14 kwietnia o 21:00 na antenie 13th Street Universal. Nie wiadomo, czy stacja zajmie się cyfrową promocją serialu, choć znając sposoby jej marketingu jest to wielce nieprawdopodobne.

REKLAMA

Poniżej zwiastun z dodatkowymi wywiadami z twórcami

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA