REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. YouTube

Polskie akcenty w zagranicznych produkcjach [TOP 8]

W najnowszym klipie Katy Perry pojawił się polski akcent. To świetna okazja, żeby podbudować nasze narodowe ego i odnaleźć więcej takich nawiązań w amerykańskiej popkulturze.

25.08.2017
14:51
katy perry swish swish stadion narodowy
REKLAMA
REKLAMA

Panorama Warszawy ze Stadionem Narodowym w najnowszym klipie Katy Perry

Zaczynamy od wideoklipu, który zainspirował niniejsze zestawienie. Teledysk do utworu Swish Swish, z najnowszego albumu Katy Perry, pojawił się wczoraj i z miejsca zyskał sympatię polskich fanów wokalistki. Już w pierwszych sekundach twórcy klipu wykorzystali piękną panoramę Warszawy z widokiem na Stadion Narodowy.

Reporterzy TVN-u w filmie "Anioły i demony"

anioly i demony tvn

W filmie "Anioły i demony" przez kilka sekund możemy dojrzeć wozy transmisyjne TVN-u i reportera tej polskiej stacji komercyjnej, który zdaje relację z wyboru nowego papieża. Akcja dzieje się na Placu świętego Piotra w Rzymie. Gdybym chciał być złośliwy, to powiedziałbym, że są to nieliczne momenty, dla których warto obejrzeć ten film.

Stadion Narodowy w komediowym przerywniku Drake’a i Willa Ferrella dla Saturday Night Live

drake will ferrell stadion narodowy

Zastanawiam się, czy twórcy klipu Katy Perry inspirowali się czerwcowym skeczem, który został nagrany z okazji rozdania nagród NBA. Warszawski Stadion Narodowy odgrywa rolę tajnej placówki treningowej Willa i Drake’a.

Czy to przypadek, że wybrano akurat ten stadion, czy może nasz Narodowy ma bardzo skuteczną promocję?

Polski patriota w filmie "Sztuka zrywania"

vince vaughn polska koszulka

Głównym bohaterem filmu "Sztuka zrywania" jest Gary Grobowski. Nazwisko wskazuje, że jest Polakiem z pochodzenia. I to bardzo dumnym ze swoich korzeni. Nie dość, że przy swoim biurku w pracy ma wywieszoną wielką biało-czerwoną flagę, to jeszcze nierzadko paraduje w koszulkach z godłem Polski. Tak trzymać Gary.

Polski plakat w filmie "Debiutanci"

Debiutanci plakat siedem razy kobieta

Plakaty, które zdobią ściany mieszkania głównego bohatera filmu "Debiutanci", to jeden z moich ulubionych polskich akcentów w światowym kinie. Podczas seansu można dojrzeć afisze z filmów "Siedem razy kobieta" z Shirley MacLaine oraz "Wielkiej majówki" ze Zbigniewem Zamachowskim w roli głównej.

Te akcenty są kompletnie nieoczywiste, nienachalne i w zręczny sposób promują polską szkołę plakatu filmowego, a dodatkowo pięknie komponują się w kadrach. Nie jest to oczywiście jedyny powód, by obejrzeć znakomitych "Debiutantów" z Ewanem McGregorem i Christopherem Plummerem w rolach głównych.

Polskie pierogi w filmie "Bruce Wszechmogący"

bruce wszechmogacy pierogi

"Bruce Wszechmogący" to chyba ostatnia naprawdę udana komedia z Jimem Carreyem. Główny bohater zdaje relację z jubileuszu działalności pierogarni państwa Kowalskich. Skojarzenie Polski z dobrym jedzeniem, to jak najbardziej właściwa droga do dobrej promocji naszego kraju.

Rasista bohaterem "Gran Torino"

REKLAMA
walt kowalski gran torino

Wulgarny i przerysowany gbur-rasista – tak oto przedstawiony został, niechętnie nastawiony do obcych, polski imigrant Walt Kowalski, w którego przekonująco wcielił się Clint Eastwood. Nie wiem, czy była to dobra reklama Polski, ale rzadko zdarza się, aby w amerykańskim filmie głównym bohaterem był Polak. Zwłaszcza, że ta postać jest znacznie sympatyczniejsza, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA