REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Porg - wszystko, co wiemy o stworzeniu, które podbiło serca fanów Gwiezdnych wojen

Najważniejszym bohaterem na zwiastunie Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi wcale nie jest Luke Skywalker, Rey, Finn czy Kylo Ren. Prawdziwą gwiazdą materiału został porg - nowa maskotka Gwiezdnych wojen, na punkcie której oszalał cały Internet. Co wiemy o tym stworzeniu? Zebraliśmy wszystkie informacje.

12.10.2017
21:50
Porg - co wiemy o stworzeniu, które podbiło serca fanów Star Wars
REKLAMA
REKLAMA

Porgi zamieszkują wodnistą planetę Ahcht-To, na której przebywa Luke Skywalker. Gdyby dopasować je do ziemskich gatunków, istoty należałyby do rodziny alk - najczęściej nielotnych ptaków, które żyją w bliskim otoczeniu wody. Porgi mają z nimi wiele wspólnego - charakteryzują się wielką głową, niezgrabnym chodem, nogami spiętymi błoną, dominującym czarno-białym upierzeniem oraz posiadaniem obrośniętych puchem piskląt. Do tego porgi są rewelacyjnymi pływakami oraz nurkami. Ich skrzydła służą nie tylko do latania, ale również do szybkiego poruszania się w wodzie.

 class="wp-image-101684"

Wiemy, że porgi cechuje ciekawska natura. Na tyle, że przynajmniej jeden z przedstawicieli gatunku ląduje na pokładzie Sokoła Millenium. Co więcej, na jednym ze zdjęć z planu Ostatniego Jedi widać, jak Chewbacca ma w pysku białe piórko porga. Najwyraźniej stworek w którymś momencie okazał się  przesadnie ciekawski. Mam tylko nadzieję, że nie skończył w żołądku włochatego przemytnika. Młodsi fani Gwiezdnych wojen nie wybaczyliby tego LucasFilmowi.

Naturalne środowisko porgów to skaliste wybrzeża, na których te budują swoje gniazda. Istoty wykonują skoki do wody w poszukiwaniu pożywienia, a także latają na krótkie dystanse. Stworki najprawdopodobniej żywią się małymi rybami. Wiemy również, że samce porgów są nieznacznie większe od samic.

 class="wp-image-101681"

Porg na planie Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi istnieje w aż trzech postaciach.

Na części scen stworki są generowane za pomocą technik komputerowych. W innych ujęciach wykorzystywane są ręcznie sterowane kukiełki. Na planie Ostatniego Jedi pojawiły się również specjalne zmechanizowane wersje porgów, które mogą być sterowane bezprzewodowo. Jestem przekonany, że za taką zabawkę wielu fanów Gwiezdnych wojen byłoby w stanie słono zapłacić.

REKLAMA

Pierwsze zabawki porgów już pojawiły się w amerykańskich sklepach. Do tego w przygotowaniu jest książka dla dzieci pod tytułem Chewie and the Porgs. Jej premiera została zaplanowana na 15 grudnia 2017 roku.

 class="wp-image-101675"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA