REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Porucznik Borewicz tańszy od gumy Orbit

W dzisiejszych czasach, w których połowa gimnazjalistów marzy o mocach X-Menów a druga chciałaby mieć szybkość, grzywkę i blade lico Edwarda Cullena, zwykli, starzy bohaterzy mają ciężkie życie. Na szczęście są jeszcze miejsca, gdzie wciąż można spotkać takich gigantów jak Porucznik Borewicz lub sierżant Janek Kos.

15.03.2013
11:39
Porucznik Borewicz tańszy od gumy Orbit
REKLAMA

Elektroniczna księgarnia Woblink uruchomiła bezkompromisową akcję w ramach której za kilka złotych można nabyć kilkanaście bestsellerów z czasów PRL i nieco bliższych. Na pierwszy ogień poleciało dwadzieścia opowiadań opartych na motywach scenariusza serialu „07 zgłoś się”.

REKLAMA

Szarmancki jak kubeł mętnej wody porucznik Borewicz był bezapelacyjnie liderem wśród bohaterów polskich seriali kryminalnych późnego PRL. Takie historie jak „Wisior” czy „Dlaczego pan zabił moją mamę?” nie tylko ukazywały zmagania skutecznego funkcjonariusza Milicji Obywatelskiej, ale też ujawniały jego liczne słabości i zadziorną duszę. Bo choć milicjant to był Borewicz swój chłop, pies na baby i przodownik wszelkich rankingów pod tytułem: Wiecie, ile ja wczoraj wypiłem?! Do tego rajdowiec na miarę NIki Laudy. Ot choćby wtedy, gdy przekraczał dozwoloną przepisami prędkość swoim białym jak świąteczny obrus Polonezem FSO.

To już niestety historia, którą dzięki Woblink można odświeżyć, poczynają od tomu pierwszego, pt. „Major opóźnia akcję” w cenie… 1 złoty za sztukę. Taniej niż paczka gumy do żucia marki Orbit. Tylko 100 groszy wystarczy aby spotkać giganta, przy którym James Bond to facet przezroczysty jak szklanka z Wyborową. Opowiadania na motywach scenariusza serialu można również zakupić hurtem, w pakiecie, za 19,90 zł.

Niestety kariera w Milicji Obywatelskiej jest już niemożliwa, podobnie jak dumna służba w szeregach Armii Ludowej. Można jednak dołączyć do dzielnej drużyny, załogi czołgu Rudy 102 i psa Szarika, która w cieniu bratniej Armii Sowieckiej pomagała wygrać czerwonoarmistom II Wojnę Światową. Scenariusz filmu produkowanego w latach 1966-70 opierał się na książce Janusza Przymanowskiego, której elektroniczny wariant można nabyć na Woblink wykładając 19,90 zł (poza promocją 29,52 zł). Też tanio.

W promocji znalazły się jeszcze trzy propozycje z czasów, gdy pierwszy maja był dniem wspaniałych pochodów a Święta Bożego Narodzenia zbędnym zabobonem. Na cyfrowej półce czeka 20 opowiadań o Hansie Klosie - „Stawka większa niż życie” (19,90 zł) oraz znacznie lepszy pierwowzór niezapomnianej komedii Janusza Majewskiego, tj. „C.K. Dezerterzy” (13,90 zł). To oczywiście historia kompanii w służbie cesarza Franciszka Józefa, której żołnierzom nie było jakoś po drodze z wojskowym drylem i austriackim ordnungiem.

Serię na Woblink zwieńczają „Przygody kanoniera Dolasa”. Książka kosztuje w promocji 13,90 zł (wcześniej 24,60 zł) i jeśli ktoś jakimś cudem nie spotkał jeszcze obrotnego Dolasa, powinien przygotować sobie jakieś leki powstrzymujące spazmy śmiechu.

REKLAMA

Czas promocji jest oczywiście ograniczony. Oferta będzie ważna do przyszłej środy, więc zostało raptem kilka dni żeby posłuchać na jutubie przebojów Festiwalu Piosenki Żołnierskiej z Kołobrzegu i przygotować się mentalnie na tę czytelniczą ucztę. Obywatele, do dzieła!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA