REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Polski poseł stał się światową gwiazdą muzyki techno. Remix piosenki zespołu Michała Gramatyki podbija listy Billboardu

Michał Gramatyka na co dzień zasiada w ławie poselskiej. Prócz tego również gra i śpiewa w zespole Perły i Łotry. Nazwa grupy nic wam nie mówi? Pewnie nie jesteście fanami ostrego techno, bo remix jednego utworu formacji właśnie podbija amerykańskie listy Billboardu.

02.10.2020
18:29
Posel po techno perly i lotry my mother told me
REKLAMA
REKLAMA

Dobrze znamy takie historie. Ba, wielu z nas nawet ją przeżyło, nigdy nie spełniając swojego marzenia o sławie. Bo przecież nie jest problemem założyć zespół, grać w wolnych chwilach, jeździć po podrzędnych barach i raczyć miejscowych pijaczków swoją muzyką, jednocześnie, licząc, że wśród nich znajduje się pracownik wielkiej wytwórni i oczarowany naszym talentem zaproponuje nam korzystny kontrakt, dzięki któremu zrobimy międzynarodową karierę. Wtedy będzie można rzucić nudną pracę w korpo, na budowie czy... w sejmie?

Michała Gramatyki co prawda nie spotkało dokładnie to, ale coś opartego na tym samym schemacie.

Poseł PO na co dzień zasiada w sejmie i jest jedną z osób mających realny wpływ na sytuacje w naszym kraju. I chociaż pewnie praca jest jego pasją, to znajduje również czas, aby od 20 lat grać i śpiewać w zespole Perły i Łotry. Grupa wykonuje szanty i jest w tym całkiem niezła. Ma na swoim koncie chociażby 7 albumów i koncerty w kraju i na świecie. Dopiero teraz jednak udało jej się wyjść z muzyką poza środowisko miłośników szant. Rok temu nagrała piosenkę, której remix właśnie podbija listę Billboardu.

My Mother Told Me powstał na podstawie skandynawskiej pieśni ludowej, która została spopularyzowana przez serial „Wikingowie”. Utwór w wykonaniu polskiego zespołu podbił serwis YouTube. Wideo z nagraniem obejrzało ponad 600 tys. osób i jak podaje Dziennik Zachodni, spodobał się francuskiemu DJ-owi L.B. One. Reszta jest już historią.

REKLAMA

Do polskiego zespołu odezwała się wytwórnia DJ-a.

Ustalili warunki i L.B. One stworzył remix My Mother Told Me. Przeróbka trafiła na serwisy streamingowe i... stała się wielkim hitem. Po trzech miesiącach utwór znalazł się na 43. miejscu listy „Hot Dance/Electronic Songs” amerykańskiego magazynu Billboard. Co więcej w notowaniu magazynu najlepiej sprzedających się w internecie przebojów taneczny i elektronicznych trafił do pierwszej dziesiątki, bo na ósmą pozycję.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA