REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Posłuchaj o przygodach Sherlocka Holmesa

Książki o Sherlocku Holmesie nigdy się nie znudzą i zawsze będą stanowiły obiekt zainteresowania. Przygody słynnego detektywa z Baker Street i doktora Watsona w wersji audio są więc ofertą wartą zainteresowania.

05.03.2013
6:15
Posłuchaj o przygodach Sherlocka Holmesa
REKLAMA
REKLAMA

Co tkwi w literaturze Arthura Conana Doyle'a, że od lat cieszy się ona taką uwagą? Na pewno jest to sam Sherlock Holmes – niebywale błyskotliwy i inteligentny. Ostatnio kino zrobiło z niego lejącego po mordach wariata, uchybiając legendzie literackiego Holmesa, który niemal zawsze rozwiązywał problemy nie siłą, lecz swoją przenikliwością. Do tego jego wierny towarzysz, Watson, niejednokrotnie zaskakuje inteligencją. Najlepsze pozostają jednak zagadki, jakie obaj mają do rozwikłania, są bowiem niebanalne, a ich przebieg okazuje się nieprzewidywalny. Mimo to czytelnik może rozwiązywać je razem z nimi. Pamiętam nawet stare wydanie „Zniknięcia młodego lorda”, gdzie znalazła się pomocna mapa czy rysunek z postaciami tworzącymi kod do rozszyfrowania.

Pies Baskerville’ów
REKLAMA

W sklepie Publio.pl do dzisiaj 50% taniej kupimy audiobooki z Holmesem, co stanowi dobrą okazję, aby ponownie dołączyć do Sherlocka i doktora Watsona. Najpopularniejszą lekturą Doyla, jaką kupimy, jest „Pies Baskerville’ów” – doskonale znana mroczna historia, w której pisarz próbuje zwieść nas na manowce. Nie zabrakło „Studium w szkarłacie”, a więc pierwszej, niezbyt długiej pozycji z cyklu (w niej detektyw poznaje Watsona) i drugiej pod tytułem „Znak czterech”. Pozostałe pozycje to nie mniej ciekawe „Przygody Sherlocka Holmesa” i „Dolina strachu”.

Wszystkie audiobooki są godne uwagi. I to nie tylko ze względu na ich fabuły, ale też z powodu znakomitego lektora, Janusza Zadury, ponieważ głosem pełnym emocji przejmująco (polecam darmowe fragmenty) prezentuje losy Sherlocka i Watsona. Warto.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA