REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Posłuchaj soundtracku z "Uniwersytetu Potwornego". O ile się nie boisz

Zielony facet z okiem na brzuchu i niebieski misiek, który kocha dzieci - wracają na duży ekran. Wielka przygoda na uniwersytecie rozpocznie się już dziś (premiera kinowa), natomiast ścieżka dźwiękowa zawitała do sklepów i serwisów streamingowych już w drugiej połowie czerwca. Odpalamy soundtrack!

Prequel oscarowego hitu pt. „Potwory i Spółka” zapowiada się na lekką i smaczną niczym wiaderko popcornu bajeczkę. I bardzo dobrze, bo niczego więcej nie oczekuję. Za to muzyka w wykonaniu Randy'ego Newmana wydaje mi się cokolwiek ciężka...

03.07.2013
12:38
Posłuchaj soundtracku z „Uniwersytetu Potwornego”. O ile się nie boisz
REKLAMA
REKLAMA

Bardzo strasznie, bardzo potwornie

Randy Newman może poszczycić się niezliczoną ilość nominacji do prestiżowych nagród, w tym Oscara, Grammy i Golden Globe. Pokrytych złotem statuetek Oscara zdobył dwie (na dwadzieścia nominacji). Pierwszą dostał za piosenkę pt. „If Didn't Have You” z filmu „Potwory i spółka”, natomiast kolejną niemal dekadę później dzięki przebojowej wersji „We Belong Together” z Toy Story 3.

Na koncie kompozytora znajdują się liczne ścieżki muzyczne do filmów dla dzieci i młodzieży, m.in. „The Princess and the Fog”, czy „Cars”. Newman wydał też trzynaście albumów ze swoją muzyką i skomponował zatrważającą ilość przebojów do ciut poważniejszych filmów, np. „Jurassic Park 3” albo „Major League”. Mówiąc krótko, człowiek orkiestra.

Ścieżka dźwiękowa do „Uniwersytetu Potwornego” to 20 kompozycji, w tym wpadający w ucho kawałek Roara Axwella i Sebastiana Ingrosso (do posłuchania poniżej). Swedish House Mafia, kapela pod szyldem której grają didżeje ze Sztokholmu, operuje w nurcie house, ale to stosunkowo młoda grupa. Pierwszy singiel ekipy pojawił się niecałe trzy lata temu.

REKLAMA

Pozostałe piosenki nie zapadły mi w pamięć ale to nie znaczy, że są złe, może po prostu za dużo w nich typowych, ckliwych nut, które zazwyczaj pobrzmiewają w filmach Disneya. Spróbować zawsze można, żaden potwór nie powinien ugryźć w ucho.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA