REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Post-apokaliptyczny film z Robertem Pattinsonem? Szykujcie się na The Rover

Postapokaliptyczne filmy nigdy się chyba nie znudzą, zarówno w sferze sci-fi czy horrorów, motyw zniszczonej Ziemi i wymierającej ludzkości odbudowującej wszystko od nowa ciągnie widzów jak muchy do… zepsutego jedzenia. W każdym „postapo” widz potrzebował niezłomnego bohatera (Planeta Małp, Mad Max, Księga Ocalenia), z którym mógłby się utożsamiać, współczuć i kibicować żeby dotrwał do końca. Coś czuję, że podczas seansu na The Rover (osadzonym w wyżej wymienionych klimatach) widzowie będą zachowywać się wręcz odwrotnie… przynajmniej w stosunku do bohatera Pattinsona.

29.01.2014
20:31
The Rover zwiastun
REKLAMA

REKLAMA

Ze zwiastunu The Rover ciężko coś konkretnego wyciągnąć oprócz tego, że w filmie gra Pattinson. O ile o fabule nic konkretnego się nie dowiadujemy, widzimy za to, że klimat produkcji jest ciężki, mroczny a Pattinson gra postać, która do badassów raczej nie należy. Akcja filmu osadzona jest w 2024 roku w Australii i skupia się na Ericu (Guy Pearce) szukającemu zemsty na gangu, który ukradł jego samochód – ostatnią rzecz jaką posiadał.

the rover
REKLAMA

W trackie pościgu za złodziejami do Erica dołącza Reynolds (Robert Pattinson), były członek gangu , który został zostawiony samemu sobie. Można by powiedzieć, że Pattinson w końcu nie zagra „nieszczęśliwego” chłopca, ale wszystko skłania się ku temu, że jednak tak właśnie będzie.

Trudno nie dopatrzyć się w tej fabule podobieństw do Mad Maxa. Facet szukający zemsty, pustkowia, Australia? Zapowiada się całkiem niezły thriller od Davida Michôda (Królestwo Zwierząt), który odpowiedzialny jest za scenariusz i reżyserię. The Rover do kin trafi latem 2014 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA