REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Powers" – nowy zwiastun pierwszego serialu PlayStation jest zaskakująco… nijaki

Kibicuję takim projektom jak „Powers” czy Halo: Nightfall”. Zacieranie granic między grami i produkcjami filmowymi to niezwykle ekscytujące zjawisko, które dzieje się właśnie na naszych oczach. Niestety, tego samego nie mogę napisać o najnowszym zwiastunie „Powers”.

27.02.2015
19:00
"Powers" – zwiastun serialu PS jest zaskakująco… nijaki
REKLAMA
REKLAMA

Pachnący nowością, świeżutki, czterdziestosekundowy spot nie pokazuje nam niczego konkretnego. Poza sylwetką głównego bohatera możemy zobaczyć jedynie symboliczne przesłanie nadchodzącego serialu o jednostkach z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Mimo tego jestem rozczarowany jakością efektów specjalnych, jakie zostały użyte na materiale filmowym. Pierwsza filmowa produkcja PlayStation debiutuje już 10 marca, a ja wciąż nie widziałem żadnej naprawdę przekonującej, chwytającej za twarz reklamy ani zwiastuna.

Moje obawy budzi również dostępność serialu „Powers” dla polskich graczy.

Pierwotnie 10 marca był datą premiery „Powers” jedynie w amerykańskim PlayStation Store. Właśnie wtedy na platformie cyfrowej dystrybucji mają pojawić się pierwsze trzy odcinki serialu, które bezpłatnie zobaczy każdy posiadacz subskrypcji PlayStation Plus. Dopiero jakiś czas temu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że „Powers” trafi na czas również do europejskiego regionu. Niestety, w dalszym ciągu nie znamy szczegółów dystrybucji na terenie Polski. Wciąż nie wiadomo czy dostaniemy napisy w naszym rodzimym języku.

REKLAMA

Dla porównania, premiera „Halo: Nightfall” za pomocą aplikacja Xbox Channel odbyła się na platformach Xbox One oraz Windows 8.1 w tym samym momencie. Na czas debiutuje serialu polscy widzowie doczekali się nie tylko napisów, opisu postaci czy materiałów dodatkowych w naszym języku, ale również spolszczoną aplikację Xbox Channel. Microsoft zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie i szczerze żałuję, że „Halo: Nightfall” w dalszym ciągu nie jest emitowane. Jako olbrzymi entuzjasta ekosystemu PlayStation życzyłbym sobie, aby Sony równie miło mnie zaskoczyło.

Pierwsze trzy odcinki serialu „Powers” zadebiutują w PlayStation Store 10 marca. Następne będą miały swoją premierę co wtorek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA