REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

W kwietniu zadebiutuje powieściowy prequel „Stranger Things”. A w nim historia matki Jedenastki

Kultowy serial Netfliksa, „Stranger Things”, dostanie swój prequel, ale nie taki, jakiego byście się spodziewali. Powieść „Stranger Things” wejdzie do polskich księgarni już w kwietniu tego roku.

08.01.2019
15:26
Powieść Stranger Things
REKLAMA
REKLAMA

Do premiery 3. sezonu „Stranger Things” zostało jeszcze ponad pół roku. Jeśli i wy nie wiecie co ze sobą począć do lipca, mamy dla was pozytywną wiadomość. Okazuje się, że serial jest na tyle popularny, że dostaniemy aż trzy książki, które opowiedzą o wydarzeniach sprzed tych dobrze nam znanych z serialu.

Książkowy prequel „Stranger Things” był wprawdzie zapowiadany już od jakiegoś czasu, jednak nie było pewne, czy czytelnicy i fani w naszym kraju będą mieli możliwość zakupienia egzemplarzy w polskim tłumaczeniu. Jak poinformowało wydawnictwo Poradnia K, firma nabyła prawa do publikacji wszystkich trzech nadchodzących literackich tomów „Stranger Things”.

Powieść „Stranger Things”, za którą odpowiedzialna jest pisarka Gwenda Bond, będzie poszerzeniem uniwersum serialowego świata.

 class="wp-image-219689"

Akcja książki skupi się na historii matki Jedenastki oraz tajemniczego programu MKUltra, dzięki któremu serialowa nastolatka posiada nadprzyrodzone moce. I chociaż powieść najpewniej nie odpowie nam na najbardziej palące pytania dotyczące 3. sezonu, to jednak może wyjaśnić kilka tajemnic, które wciąż nie zostały rozwiązane od początku serialu.

REKLAMA

Angielski oryginał zadebiutuje już na początku lutego. Pierwszy tom będzie nosił tytuł „Stranger Things: Suspicious Minds”. Polskie tłumaczenie pierwszego tomu ukarze się w krajowych księgarniach już 24 kwietnia. Na razie nie podano jeszcze oficjalnego, polskiego tytułu tej pozycji.

Tak więc do kwietnia pozostaje nam oglądać obydwa dotychczasowe sezony „Stranger Things”, które są dostępne na platformie Netflix. I czekać na premierę książki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA