REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Daft Punk niech się chowa – powraca Basement Jaxx!

Odkąd usłyszałem informacje o nowej płycie Daft Punk, przeszedłem ekscytację. Szybko jednak opadła, gdy w Internecie pojawił się teaser promujący singiel „Get Lucky” z Pharrellem Williamsem – nie takiego kawałka się spodziewałem. Aż tu, niczym grom z jasnego nieba, trafia mnie najnowszy singiel Basement Jaxx. Tego mi było trzeba!

15.04.2013
11:00
basement jaxx
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętacie teledysk z małpami o twarzach ludzi, śpiewających „Where’s Your Head At?” albo wideo o rozgrzewaniu się w karczmie w rosyjski sposób z atrakcyjną kobietą w roli głównej? To właśnie niekonwencjonalne teledyski Basement Jaxx, które klasyfikują single kapeli o klasę wyżej, niż innych zespoły o charakterze taneczno-house’owym. Duet łączy chwytliwe rytmy oraz ogromny dystans do tworzonych dźwięków doskonale się przy tym bawiąc.

Szkoda, że zatrzymali się na płycie Scars z 2010 roku i ruszyli dopiero teraz (nie licząc ścieżki dźwiękowej do Attack The Block w 2011), ponieważ banalność współczesnej muzyki tanecznej zaczyna ogłupiać słuchaczy. Basemet Jaxx zapowiadał nowe wydawnictwo już od niemal dwóch lat, ale dopiero parę dni temu pojawił się pierwszy oficjalny singiel. „Back 2 The Wild” jest prawdziwą esencją ostatnich dźwiękowych inspiracji zespołu. Miesza ze sobą stylistykę „Take Me Back To Your House” i łagodzi mocne dźwięki muzycznego chaosu z „Twerk”. Prawdziwy powrót do korzeni elektroniki (szczególnie, że w tekście wokalistka oferuje wspólne roznegliżowanie się do rytmu uderzających bongosów)!

basement_1

Piosenka zapowiada najnowszy krążek brytyjskiego duetu, który jeszcze nie posiada oficjalnego tytułu. Oprócz części tracklisty, nie ma zresztą jakichkolwiek informacji o nadchodzącym repertuarze. Wiadomo, że premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku. Muzycy postanowili jednak wykorzystać przedpremierowy hype i dać się wykazać grafikom i fanom. Wraz ze stroną JDraw zorganizowali specjalny konkurs na okładkę najnowszego wydawnictwa Basement Jaxx. Nagrodą jest 3 tysiące funtów oraz możliwość pracy w JDraw. Mało jest takich inicjatyw, więc ci z wyrafinowanym graficznym talentem mogą spróbować swoich sił.

REKLAMA

Mam nadzieję, że Basement Jaxx przestaną gadać o tym, że nagrywają nową płytę i w końcu ją nagrają. Pojawienie się „Back 2 The Wild” dobrze zwiastuje szczególnie, że singiel nie zawodzi i reprezentuje muzyczną ekstrawagancję tak bardzo charakterystyczną dla duetu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA