REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Powstaje "Wojna i pokój", nowy miniserial od BBC i The Weinstein Co

W 2015 roku premierę będzie miała kolejna adaptacja literackiego dzieła "Wojna i pokój" autorstwa Lwa Tołstoja. Tym razem ekranizację XIX-wiecznej powieści wziął na warsztat Tom Harper, współodpowiedzialny m. in. za "Peaky Blinders". "Wojna i pokój" będzie miniserialem liczącym 6 odcinków. Każdy epizod będzie trwał godzinę. Autorem scenariusza jest Andrew Davies, scenarzysta filmowej serii o Bridget Jones.

29.12.2014
10:52
Powstaje „Wojna i pokój”, nowy miniserial od BBC i The Weinstein Co
REKLAMA
REKLAMA

W główne role wcielą się Paul Dano, znany z filmów "Dziewczyna z sąsiedztwa" czy "Zniewolony. 12 Years a Slave", Lily James, którą w 2015 roku zobaczymy również w disneyowskiej adaptacji jednej z najgłośniejszych baśni, "Kopciuszka", oraz James Norton, którego mogliśmy oglądać na ekranie w filmach "Belle" czy "Bez wytchnienia".

wojna i pokoj
REKLAMA

Dano zagra Piotra Bezuchowa, hrabię, który został mężem Nataszy Rostow, a w rolę Nataszy wcieli się Lily James. James Norton zagra księcia Andrieja Nikołajewicza Bołkońskiego. Oprócz tej trójki w miniserialu BBC i The Weinstein Co wystąpią: Stephen Rea, Ade Edmondson, Greta Scacchi, Jack Lowden czy Tom Burke.

Praca na planie rozpocznie się już w styczniu 2015 roku. "Wojna i pokój" kręcona będzie w Rosji, Litwie i na Łotwie. Data premierowego odcinka nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA