REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Powstała gra paragrafowa na podstawie książki "Dopóki nie zgasną gwiazdy"

Bardzo interesujący pomysł na reklamę najnowszej powieści Piotra Patykiewicza "Dopóki nie zgasną gwiazdy" ma wydawnictwo SQN. Książkę promować ma stworzona przez Tomka Kreczmara gra paragrafowa.

11.06.2015
10:31
Powstała gra paragrafowa na podstawie książki Dopóki nie zgasną gwiazdy
REKLAMA
REKLAMA

"Dopóki nie zgasną gwiazdy" to wydana na początku czerwca tego roku powieść postapokaliptyczna. Świat, jaki znamy, uległ zagładzie wskutek kataklizmu nazywanego Upadkiem. Nieliczni, którym udało się przetrwać, przenieśli się wysoko w góry - do dawnych miast i siedlisk zapuszczają się jedynie najodważniejsi, poszukujący skarbów minionej epoki. Głód i zimno nie są jedynymi niebezpieczeństwami czyhającymi na ludzi - śmiertelnie groźne są też tajemnicze Świetliki, które ostatnimi laty zapuszczają się coraz bliżej nowych osad.

dopóki nie zgasną gwiazdy patykiewicz

Promująca powieść "Dopóki nie zgasną gwiazdy" gra paragrafowa to interaktywna historia, której akcja rozgrywa się kilkaset lat przed akcją książki, dzięki czemu możemy dowiedzieć się jak doszło do Upadku i jak wyglądały jego bezpośrednie konsekwencje. Jej autorem jest Tomek Kreczmar, dziennikarz, tłumacz i publicysta, redaktor słynnej "Magii i Miecza" i współautor gier fabularnych "Wiedźmin: Gra wyobraźni" oraz "Kryształy Czasu".

REKLAMA

W grze "Dopóki świecą gwiazdy" wcielamy się w postać Antka, młodego chłopaka, który staje w obliczu nagłego końca świata. Jeżeli umiejętnie pokierujecie jego wyborami, być może uda wam się przeżyć zagładę i odkryć tajemnicę Upadku. Jedna osoba zgarnie dodatkowo nagrodę - nóż myśliwski utrzymany w konwencji postapo.

"Dopóki świecą gwiazdy" to ciekawa i wciągająca gra, o ile oczywiście lubicie "paragrafówki". Niezależnie od tego, czy czytaliście już książkę Patykiewicza, czy jeszcze nie, polecam sprawdzić - przede wszystkim tym, którzy wychowali się na seriach "Wehikuł Czasu" i "Wojownik Autostrady".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA