REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

Powstanie nowy film o świecie Harrego Pottera

J.K. Rowling ogłosiła wczoraj na swoim profilu na Facebooku, że wspólnie z wytwórnią Warner Brothers przygotowują kolejny film osadzony w uniwersum znanym z książek o Harrym Potterze. Nie będzie to jednak ani sequel, ani prequel, a całkiem nowa historia. 

13.09.2013
11:39
Powstanie nowy film o świecie Harrego Pottera
REKLAMA

Film ten ma być ekranizacją książki "Fantastyczne Zwierzęta i Jak Je Znaleźć", poświęconej magicznym stworzeniom znanym z Harrego Pottera. Bohaterem filmu będzie fikcyjny autor owego opracowania, Newt Scamander - sławny magizoolog, odznaczony Orderem Merlina drugiej klasy twórca Rejestru Wilkołaków. Szczegóły fabuły pozostają na razie nieznane. Wiadomo jedynie tyle, że nie będzie ona bezpośrednio powiązana z wydarzeniami rozgrywającymi się w siedmioksięgu.

REKLAMA
fantasticbeasts

Autorką scenariusza będzie sama Rowling, debiutująca w tej roli. Jak sama przyznała, nie chciałaby żeby tego zadania podjął się jakikolwiek inny autor, ze względu na jej dużą sympatię do Scamandera i wynikającą z tego obawę przed spłyceniem go. Problemem dla innego potencjalnego scenarzysty byłby też niewątpliwie fakt, że zarówno postać, jak i jej dzieje, nie są opisane równie szczegółowo, jak bohaterowie i historia z cyklu o Potterze. Oprócz filmu, Warner Brothers planuje także wypuszczenie gry wideo i szeregu gadżetów związanych z "Fantastycznymi Zwierzętami".

REKLAMA
Image: British author J.K. Rowling arrives for a G20 summit dinner at 10 Downing Street in London

Nie wiadomo jeszcze kiedy możemy spodziewać się premiery - prawdopodobnie nie wcześniej niż za dwa, trzy lata. Potteromaniacy mogą umilić sobie czas oczekiwania zaopatrując się w e-booka "Fantastycznych Zwierząt" na pottermore.com. Na tej samej stronie w wersji elektronicznej znaleźć można też dwa inne "apokryfy" - "Quidditch przez wieki" oraz "Baśnie barda Beedle'a", a także wszystkie siedem tomów Harrego Pottera, od niedawna dostępnych po polsku (choć trzeba zaznaczyć, że ich ceny są dość wysokie).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA