REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Powstanie serial na podstawie książek Agathy Christie. Panna Marple główną bohaterką

Co prawda nie będzie to pierwszy serial na podstawie twórczości Christie i z panną Marple w roli głównej (mieliśmy już produkcję BBC i ITV1), ale ten także zapowiada się ciekawie, zwłaszcza ze względu na nieco inną kreację postaci.

07.10.2015
10:21
Powstanie serial na podstawie książek Agathy Christie. Panna Marple główną bohaterką
REKLAMA
REKLAMA

Tym razem panna Marple nie będzie staruszką i zobaczymy ją w młodszym wydaniu. Dalej jednak będzie oczywiście rozwiązywać sprawy kryminalne, korzystając ze swojej świetnej intuicji. Produkcja opowie o młodej dziewczynie, która po odziedziczeniu księgarni po swojej babci i przekonaniu się, że sprawy w jej małym rodzinnym miasteczku nie są takie, na jakie wyglądają, postanawia zostać prywatnym detektywem i dotrzeć do sedna problemu w mieście. Rzecz zamiast w Anglii rozgrywać się będzie w Stanach Zjednoczonych, w Kalifornii.

REKLAMA

Serial ma być zatytułowany "Marple" i zostać wyprodukowany przez stację CBS. Scenariusz do produkcji napisze David Wolstencroft, który raz z Hilary Strong i Matthew Prichardem będzie producentem wykonawczym. Na razie nie wiadomo, kiedy serial miałby się ukazać na ekranach telewizyjnych, ani kto miałby się wcielić w główną postać.

Pierwsza historia o pannie Marple ujrzała światło dzienne w 1927 roku. Agahta Christie poświęciła tej postaci między innymi aż 12 powieści kryminalnych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA