REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Poznaj bohaterów filmu "Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie"

Portalowi Entertainment Weekly udało się dotrzeć do nowych szczegółów dotyczących najważniejszych protagonistów i antagonistów filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie", czyli pierwszego w historii spin-offu Gwiezdnej Sagi. 

23.06.2016
11:51
Poznaj bohaterów filmu Łotr Jeden. Gwiezdne wojny - historie
REKLAMA
REKLAMA

Film „Łotr Jeden. Gwiezdne wojny – historie” trafi do kin 15 grudnia 2016 roku i opowiadać będzie o śmiałej misji grupy Rebeliantów, którzy zamierzają wykraść plany pierwszej Gwiazdy Śmierci. Akcja filmu, który ma być utrzymany w konwencji heist. Jego reżyserem jest Gareth Edwards, a za scenariusz odpowiada Chris Weitz. W obsadzie znaleźli się między innymi Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Ben Mendelsohn, Forest Whitaker, Alan Tudyk i Donnie Yen. Właśnie poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące bohaterów granych przez tych aktorów.

Jyn Erso (Felicity Jones)

łobuz jeden gwiezdne wojny 3 class="wp-image-71241"

Jyn żyje na ulicy od piętnastego roku życia, kiedy to musiała zacząć radzić sobie sama. Trudy takiej egzystencji zmusiły ją do opanowania umiejętności walki, sztuki przetrwania i poznania przestępczego półświatka, którego z czasem stała się częścią. Te cechy czynią z niej cenny nabytek dla Rebeliantów, którzy decydują się ją zwerbować. Jyn przystaje na tę współprace, bowiem po raz pierwszy od dawna dostrzega w niej szansę, by być przydatną dla większej sprawy. Producent filmu "Łotr Jeden", Kathleen Kennedy, określa graną przez Felicity Jones postać jako "Joannę D'Arc tej historii".

Kapitan Cassian Andor (Diego Luna)

Cassian Andor to oficer wywiadu, którego jednym z zadań jest wciągnięcie do Rebelii Jyn Erso. Doświadczony, opanowany i inteligentny, niemal całą swoją energię poświęca wyszukując słabe punkty Imperium, w które można by uderzyć. Co nie jest wcale łatwym zadaniem.

Chirrut Imwe (Donnie Yen)

Star Wars: Rogue One L to R: Actors Riz Ahmed, Diego Luna, Felicity Jones, Jiang Wen and Donnie Yen Photo Credit: Jonathan Olley ©Lucasfilm 2016 class="wp-image-71242"

Chirrut nie jest rycerzem Jedi, choć dzięki głębokiej wierze w działanie Mocy udało mu się przezwyciężyć ślepotę i stać się groźnym wojownikiem, służącym sprawie Rebelii. Uduchowiony, spokojny i pełen mądrości, pozostaje oddany Mocy pomimo faktu, że zakon jej wyznawców przestał istnieć.

Baze Malbus (Jiang Wen)

Baze Malbus to wojownik, który jak nic innego ceni sobie gruby pancerz i ciężki blaster. Zdecydował się poświęcić swoje życie ochronie Chirruta Imwe, który jest jego najbliższym przyjacielem. Nie podziela wiary kompana w zbawcze działanie Mocy, jednak głęboko ją szanuje.

Bodhi Rook (Riz Ahmed)

Bodhi to jeden z najlepszych pilotów sił Rebeliantów. Jego ponadprzeciętne umiejętności pozwoliły mu szybko awansować w hierarchii i zostać przywódcą eskadry. Rook jest w gorącej wodzie kąpany, często działa zanim pomyśli, bywa niestabilny emocjonalnie, jednak wszyscy jego podwładni bardzo cenią jego zdolności.

Saw Gerrera (Forest Whitaker)

Rogue One: A Star Wars Story (Forest Whitaker) Ph: Film Frame ©Lucasfilm LFL class="wp-image-71240"
Rogue One: A Star Wars Story (Forest Whitaker) Ph: Film Frame ©Lucasfilm LFL

Postać ta pojawiła się wcześniej w piątym sezonie "Wojen Klonów", gdzie jako młody partyzant wytrwale walczyła z należącą do Separatystów armią droidów. Ma za sobą trening pod okiem samego Dartha Vadera (wówczas znanego jeszcze jako Anakin Skywalker). Ufający tylko samemu sobie, poświęcił swoje życie by doprowadzić do upadku Imperium. Nieustanna walka uczyniła z niego bohatera bezwzględnego, który nie stroni od brutalnych metod.

K-2SO (Alan Tudyk)

Droid obronny, opisywany jako "antyteza C-3PO". Oznacza to, że nie jest specjalistą do spraw kontaktów ludzie-roboty i nie specjalnie przepada za small talkiem, niemniej jednak stanowi śmiertelne zagrożenie dla swoich przeciwników. Podobnie jak Jyn Erso, główna bohaterka filmu "Łotr Jeden", szuka odkupienia za swoje dawne przewinienia.

Galen Erso (Mads Mikkelsen)

Ojciec Jyn, którego ze względu na olbrzymią wiedzę na temat funkcjonowania wszechświata i broni masowej zagłady próbują zwerbować zarówno Rebelianci, jak i agenci Imperium. Nie wiadomo, dlaczego zdecydował się porzucić córkę i gdzie ukrywał się przez wszystkie te lata.

Orson Krennic (Ben Mendelsohn)

REKLAMA
łobuz jeden gwiezdne wojny class="wp-image-71243"

Bystry sługa Imperium, który zamierza zaskarbić sobie wdzięczność i zaufanie Imperatora. Chce tego dokonać samodzielnie tłamsząc powstanie Rebeliantów, wykorzystując do tego podlegający mu skład Szturmowców śmierci (Deathtroopers). Ambitny, zdeterminowany i zdolny posunąć się do wszystkiego będzie głównym antagonistom w filmie "Łotr Jeden".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA