REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Od dziś Ziemkiewicz, Wolski i inni o 40% taniej na Woblink

Elektroniczna księgarnia Woblink uruchomiła dziś promocję pod znaczącym tytułem „Prawicowy punkt widzenia”. W ramach akcji przez tydzień będzie można zakupić 40% taniej szereg publikacji prawicowych dziennikarzy i autorów.

25.02.2013
14:13
e-książki
REKLAMA

Czytelnicy mogą wybierać spośród 21 tytułów. To sporo lecz najlepsze jest to, iż nie są to jedynie ciężkostrawne manifesty i komentarze polityczne lecz również literatura zgoła odmienna. Choćby tytuły Rafała Ziemkiewicza, niegdyś głównie pisarza s-f i trzykrotnego laureata nagrody im. Janusza A. Zajdla za powieści science-fiction oraz redaktora naczelnego nieodżałowanego magazynu Fenix.

REKLAMA

Dziś Ziemkiewicza zajmuje się przede wszystkim polityką, pisze felietony w „Gazecie Polskiej”, „Rzeczypospolitej” i tygodniku „Do rzeczy”, ale chyba wielu czytelników woli jego powieści „Walec stulecia”, czy „Pieprzony los Kataryniarza” od politycznych traktatów w rodzaju „Polactwa” albo „Michnikowszczyzny”. Klienci księgarni mogą zakupić taniej wszystkie te pozycje (poza „Walcem stulecia”).

Do cyberpunkowego „Pieprzonego losu Kataryniarza” dołączono również nagrodzone „Zajdlem” opowiadanie pt.” Śpiąca królewna”. Ten genialny, pełen goryczy tekst ukazuje obłudę masowych akcji charytatywnych i nie pozostawia złudzeń, że "bezinteresowne" to ostatnie co można o nich powiedzieć. Książka jest dostępna w promocji za nieco ponad 23 złote ale na stronie wydawcy e-książki, Fabryki Słów, można znaleźć e-booka minimalnie taniej, już za niecałe 22 złote. Teksty polityczne, wspominane „Polactwo” i Michnikowszczyzna” są do kupienia na Woblink w cenie 23,18 złotych. Szkoda, że również za te tytuły zapłacimy odrobinę mniej u wydawcy elektronicznych publikacji, Fabryce Słów.

REKLAMA

Bezkonkurencyjne ceny obowiązują za to w wypadku arsenału książek Marcina Wolskiego. Pisarz, dziennikarz i satyryk, który podobnie jak Ziemkiewicz był trzykrotnie nominowany do Nagrody mi. Janusza A. Zajdla ale nigdy jej otrzymał, jest tytanem pracy. Dorobek pisarza to niemal czterdzieści powieści, cztery kilkutomowe cykle i niezliczone zbiory opowiadań oraz nowele. Z tego bogatego repertuaru, Woblink oferuje czytelnikom dziesięć pozycji w tym ultraciekawego „Wallenroda” i kontynuację zatytułowaną „Mocarstwo” - o alternatywnej rzeczywistości XX wieku (Polska jest potęgą polityczną i gospodarczą a Europa podzielona na mikre i słabe państewka). Obie książki są do kupienia za 13,80 zł. To niedużo bo np. na publio.pl trzeba za „Mocarstwo” zapłacić 20,70 zł.

Podobne różnice cenowe, na plus dla Woblink, występują w pozostałych przypadkach, jak również pojedynczych publikacji Ryszarda Legutko, czy Wojciecha Pestki. Każdy, kto chciałby nieco taniej poczytać prawicowych pisarzy, powinien znaleźć coś dla siebie. Promocja potrwa jeszcze do trzeciego marca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA