REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Filmy

Dzisiaj swoją premierę ma "Złodziejka książek". Premiera filmu również w tym miesiącu

Dzisiaj polską premierę ma książka "Złodziejka książek", powieść australijskiego twórcy, Markusa Zusaka z 2006 roku. Film oparty na jej podstawie wejdzie do naszych kin już niedługo po 31 stycznia.

22.01.2014
20:21
Premiera książki Złodziejka książek
REKLAMA

"Złodziejka książek" to historia nastoletniej Liesel Meminger. Są czasy przed i w trakcie II Wojny Światowej. Dziewczyna wychowuje się na przedmieściach Monachium wraz ze swoimi przybranymi rodzicami. Pocieszenie znajduje w literaturze, a konkretnie w książkach, które... kradnie. Pierwszą powieść zdobywa podczas pogrzebu młodszego brata. Uczy się czytać dzięki "Podręcznikowi grabarza", a potem przychodzi czas na kolejne książki, także te zakazane. Niebezpieczne czasy, w których żyje Liesel stają się jeszcze bardziej niespokojne, kiedy jej rodzice dają schronienie pewnemu Żydowi.

REKLAMA

Książka Zusaka mimo upływu lat wciąż znajduje się na liście bestsellerów literatury dla dzieci i młodzieży. Filmowa "Złodziejka książek" to obraz wyreżyserowany przez Briana Percivala. Produkcja powstała w wytwórni Twentieth Century Fox.

REKLAMA

E-book "Złodziejka książek" możecie zakupić już dziś. Najlepsza oferta czeka na was w sklepie ebookpoint.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA