REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kojąca muzyka na trudne czasy. Przegląd muzycznych premier

Czasy są ciężkie, więc dziś same kojące propozycje. Wśród propozycji muzyka oszczędna w środku, jak i bardzo rozbudowane orkiestrowe kompozycje. Sprawdźcie premiery muzyczne mijającego tygodnia.

27.03.2021
12:00
Kojąca muzyka na trudne czasy. Przegląd muzycznych premier
REKLAMA
REKLAMA

Premiery muzyczne tygodnia:

Floating Points, Pharoah Sanders & The London Symphony Orchestra – Promises

Co może wyjść z połączenia trzech super mocy: świetnego producenta Sama Shepherda (Floating Points), legendarnego saksofonisty Pharoah Sandersa i Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej? Oczywiście coś wielkiego, choć nie zawsze epickiego. Na albumie znajdziecie wiele momentów wyciszenia i refleksji.

Oxford Drama – What’s the Deal with Time

Senne kadry, rozmarzone gitary i rozbudowane aranżacje. No i oczywiście vibe przywodzący na myśl amerykańską muzykę końca lat 70. Piosenki Oxford Drama nabrały na trzecim albumie wrocławskiego duetu stu procent mocy.

Ben Howard – Collections from the Whiteout

Czwarty album brytyjskiego muzyka, który zadebiutował w 2008 roku EP-ką Games in the Dark. Od tamtej pory Howard stopniowo eksperymentuje nad swoim brzmieniem, pozostając jednak wiernym indie folkowi.

Kaśka Sochacka – Ciche dni

Kaśka Sochacka swoją debiutancką płytę wydała w Jazzboy Records. To właśnie dzięki wytwórni poznaliśmy kilka lat temu muzykę Korteza. Sochacką w długogrającym debiucie wspierały zresztą osoby, które pracują także z Kortezem – Agata Trafalska i Olek Świerkot. Piosenki Sochackiej to szczere, intymne opowieści o tęsknocie czy przywiązaniu.

The Antlers – Green to Gold

Jeśli album Sochackiej opowiada między innymi o tęsknocie i pełnym rozdarciu, to nowy materiał The Antlers jest pochwałą spokoju i pogodzenia się ze światem. Ale zdaje się, że taki właśnie miał być ten album – pełen ciepła i ukojenia.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA