REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Różne oblicza popu. Przegląd premier muzycznych tygodnia

Wśród zebranych dziś premier muzycznych znajdziecie sporo intymnych i bardzo aktualnych wyznań. Charlie XCX serwuje na przykład relację prosto z domowej kwarantanny.

16.05.2020
15:00
premiery muzyczne charlie xcx
REKLAMA
REKLAMA

Premiery muzyczne tygodnia:

Ala|Zastary – Jutro?

Dla tych, którzy śledzą polską scenę alternatywną, nazwiska Alicji Boratyn i Jakuba Sikory są dobrze znane. Muzycy brali udział w wielu innych projektach, razem tworzą już od jakiegoś czasu, a dziś przyszła pora na ich wspólny debiutancki album. Miks popu, lo-fi, ubrany w ciekawie zaaranżowane, świeże kompozycje.

Charli XCX – How I’m Feeling Now

Tym razem angielska wokalistka sięgnęła do etosu DIY i stworzyła album wprost z domowych, kwarantannowych pieleszy. Co więcej – do pracy nad nim zaprosiła swoich fanów. Jak zresztą podkreśla tytuł, to między innymi zapis teraźniejszości artystki, a co za tym idzie, zapis bardzo intymny.

Perfume Genius – Set My Heart On Fire Immediately

Bardziej delikatnej, ujmującej i poetyckiej nowej płyty dziś chyba nie usłyszycie. No, chyba że sięgnięcie po płytę Mosesa Sumneya. Perfume Genius na swoim piątym albumie studyjnym tworzy atmosferę, w której bajkowość przenika się z niepokojem i ciężarem.

Nick Hakim - Will This Make Me Good

REKLAMA

Amerykański muzyk na swoim nowym albumie rusza niełatwe tematy, takie jak radzenie sobie ze stratą czy problemy psychiczne. Opakowuje te tematy w bogate, soulowo-popowe brzmienia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA