REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Florence & the Machine, Christina Aguilera i inni. Tych czerwcowych premier nie możesz przegapić

Premiery muzyczne w czerwcu. Czego posłuchać? Na co warto zwrócić uwagę? Kto wydaje kolejny album? Sprawdźcie nasz krótki przewodnik.

29.05.2018
19:45
Premiery muzyczne w czerwcu. Sprawdź, czego warto posłuchać
REKLAMA
REKLAMA

Czerwiec może nie jest najlepszym miesiącem na muzyczne premiery. Piękna pogoda za oknem, coraz więcej koncertów w plenerze i jeszcze wiele innych czynników odciąga uwagę słuchaczy. Niektórzy muzycy i tak decydują się na premiery właśnie w tym miesiącu. Wybraliśmy kilka najciekawszych.

Czerwcowe premiery muzyczne - na co warto zwrócić uwagę?

Morcheeba - Blaze Away


Dziewiąty album angielskiego zespołu, na czele którego niezmiennie stoi charyzmatyczna Skye Edwards. Pierwszy krążek długogrający nagrany po odejściu Paula Godfreya. Całkiem nowy rozdział w historii ikony trip-hopu zapowiada między innymi singiel, w którym udzielił się Roots Manuva.

Premiera albumu Blaze Away 1 czerwca.

Ben Howard - Noonday Dream


Romantyk i melancholik, z nieprzeciętnym talentem do komponowania ujmujących piosenek. Na swoim trzecim albumie studyjnym, następcy I Forget Where We Were, Howard raczej nie skieruje zainteresowań w inną stronę. Wręcz przeciwnie - to może być popis muzycznej dojrzałości.

Premiera albumu Noonday Dream 1 czerwca.

Ghost - Prequelle


Tobias Forge przeżywał różne inkarnacje, dziś występuje przed państwem jako Cardinal Copia. Heavymetalowy Ghost nadchodzi z czwartym albumem studyjnym, zatytułowanym Prequelle. Spodziewajcie się epickich kompozycji i doskonale napisanych piosenek.

Premiera albumu Prequelle 1 czerwca.

Lily Allen - No Shame


Bezwstydna Lily Allen prezentuje czwarty album długogrający. Zanim powstał, brytyjska artystka borykała się z różnymi problemami, przeżywała swego rodzaju kryzys twórczy, była niezadowolona z muzyki, którą do tej pory tworzyła. Czy nowy materiał będzie dla niej świeżym startem?

Premiera albumu No Shame 8 czerwca.

Christina Aguilera - Liberation


Ta płyta podobno powstała wiele lat. A raczej mówiono o niej, że powstaje. W końcu się udało, a zapowiedzią został między innymi singiel Fall in Line zaśpiewany z Demi Lovato. Christiny dawno nie było, czy uda jej się sprostać oczekiwaniom wybrednych fanów?

Premiera albumu Liberation 15 czerwca.

Leski - Miłość. Strona B


Drugi album długogrający Pawła Leszoskiego, bo tak naprawdę nazywa się muzyk, jest jeszcze bogatszy, dojrzalszy i rozbudowany, niż jego debiutancki Splot. Leski wyrosły z tradycji poetyckiej, wplata w słowa swoich piosenek wiele symboliki, nawiązań i pięknych metafor.

Premiera albumu Miłość. Strona B 8 czerwca.

Nine Inch Nails - Bad Witch


Bo to zła wiedźma była. Miała być EP-ką, a zrobił się z tego cały longplay, już dziewiąty w dyskografii kultowego zespołu Trenta Reznora. Nowy materiał promuje singiel God Break Down the Door.

Premiera albumu Bad Witch 22 czerwca.

Kamasi Washington - Heaven and Earth


Piąty album długogrający saksofonisty Kamasiego Washingtona to podróż po krainach jazzu i elektroniki. Pełnych wyśmienitych improwizacji i czci oddawanej tradycji. Wypełnionych osobliwościami i przeciwieństwami, które definiują również samego twórcę.

Premiera albumu Heaven and Earth 22 czerwca.

Florence & the Machine - High as Hope


Zawsze miło słyszeć nowości od tej pani. Zwłaszcza jeśli kazała na nie czekać trzy lata. Nowy album zapowiadają single Sky Full of Song i Hunger. Wygląda na to, że na High as Hope będzie melancholijnie, melodyjnie i urzekająco.

Premiera albumu High as Hope 29 czerwca.

Gorillaz - The Now Now

REKLAMA


Przypomnijmy, że Gorillaz wrócili w zeszłym roku z płytą Humanz. Zespół nie nagrywał przez 7 lat, więc kolejne wydawnictwo - wydane w tak krótkim czasie – może być niemałym i pozytywnym zaskoczeniem. The Now Now ma być politycznym komentarzem do spraw dość aktualnych.

Premiera albumu The Now Now 29 czerwca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA