REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Niepokojąca Grimes i zmęczony King Krule. Najciekawsze premiery muzyczne tygodnia

W ostatnich dniach wiele w muzyce się działo - efektem sporo wartych uwagi płyt do nadrobienia. Poniżej wybieram te najciekawsze.

22.02.2020
13:00
premiery muzyczne grimes
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach, serialach i muzyce. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Premiery muzyczne tygodnia:

Grimes - Miss Anthropocene

Tym razem do opowiedzenia swojej historii Grimes stworzyła koncepcję Miss Anthropocene. To antropomorficzna bogini zmian klimatu, inspirowana m.in. mitologią rzymską. Opowieść nie napawa optymizmem, pojawiają się w niej nawiązania do sztucznej inteligencji i wizje tragicznej przyszłości ludzkości.

King Krule - Man Alive!

Trzeci album długogrający Archy'ego Marshalla wydany pod aliasem King Krule. Muzyk po raz kolejny zaprasza do ciemnych, zadymionych londyńskich zakątków, w których jazz miesza się z post-punkiem, a leniwy, zmęczony, niski głos ze snującymi się melodiami. Album promuje m.in. singiel Don’t Let The Dragon) Draag On’ - klip do utworu został wyreżyserowany przez samego Marshalla, inspirowany zaś jest filmem „Męczeństwo Joanny d'Arc”.

NOON - Nobody Nothing Nowhere

Piąty album Noona, czyli producenta Mikołaja Bugajaka, jest albumem o ucieczce, która okazuje się niemożliwa - jak mówi sam autor. Numery z „Nobody Nothing Nowhere” powstawały w kilku miastach, by finalnie trafić do studia nagrań w Łodzi.

Paulina Przybysz - Odwilż

Paulina Przybysz w nowych piosenkach, powstałych na poddaszu pracowni w lesie, odnosi się m.in. do konsumpcyjnego stylu życia. Jedną z wizytówek albumu jest singiel Minimalizm, któremu towarzyszy teledysk zrealizowany w technologii 360 stopni. Oprócz Przybysz, na płycie usłyszycie także raperkę Ryfę Ri, Vita z zespołu Bitamina i Dawida Podsiadłę.

Moses Sumney - Grae: Pt. 1

REKLAMA

Pierwsza część podwójnego albumu amerykańskiego muzyka (premiera drugiej zaplanowana jest na 15 maja 2020 roku.). Płytę zapowiadał m.in. przejmujący singiel Cut Me.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA