REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Słuchanie nowej muzyki to najlepszy pomysł na tegoroczną majówkę

Nowe albumy Ghostpoet i Austry czy debiutancka EP-ka projektu Lustra? Sprawdzamy premiery muzyczne tygodnia.

02.05.2020
13:00
premiery muzyczne
REKLAMA
REKLAMA

Premiery muzyczne tygodnia:

Ghostpoet - I Grow Tired But Dare Not Fall Asleep

Brytyjski muzyk Obaro Ejimiwe jak zwykle wytacza ciężkie działa. Jego piąty album przepełniony jest melancholią, posępnymi tekstami, a to wszystko w towarzystwie pięknych melodii i jego wyjątkowego, niskiego głosu.

Austra – HiRUDiN

Czwarty album studyjny Katie Stelmanis swój tytuł zaczerpnął od nazwy peptydu wydzielanego przez pijawki. Artystka jak zwykle czaruje swoim wyszkolonym w klasycznym śpiewie głosem. Płytę nagrała po przejściu ważnych życiowych zmian, dlatego jest to materiał bardzo osobisty.

Lustra – Pryzmaty

Krótkie, acz treściwe wydawnictwo jednoosobowego projektu z Warszawy. W największym skrócie mogłabym nazwać to femielectro. Gdy przyjrzymy się bliżej, usłyszymy muzyczne odwołania do lat 80. i sporo mocnych i ważnych słów.

Car Seat Headrest – Making A Door Less Open

Syntezatorowe pasaże, trip hop, rock to tylko kilka składowych mieszanki, którą znajdziemy na nowym albumie amerykańskiego indierockowego zespołu. Proces powstawania nowego albumu był dość długi - zaczęło się już w 2015 roku. Muzycy, z liderem grupy, Willem Toledo na czele, walczyli o to, by każdy utwór był kompletny i dopracowany.

The Freuders – Warrior

REKLAMA

Wydany własnym sumptem drugi album długogrający warszawskiego zespołu. Jak sami o sobie piszą, w swojej muzyce stawiają m.in. na solidność sekcji rytmicznej. Nowy materiał tylko to potwierdza, dostarczając solidną porcję melodyjnego rocka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA