REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Szukacie muzyki na weekend? Polecamy premiery płytowe z mijającego tygodnia

Jak się ma muzyka w ostatnich dniach lutego? Ma się świetnie. Co słychać choćby w kilku przytoczonych poniżej płytowych nowościach.

27.02.2021
12:12
Szukacie muzyki na weekend? Polecamy premiery z mijającego tygodnia
REKLAMA
REKLAMA

Premiery muzyczne tygodnia:

Nick Cave & Warren Ellis – Carnage

Nick Cave ze swoim przyjacielem z The Bad Seeds wydali niespodziewanie album. Ich „Rzeź” powstała, a jakże, w czasie lockdownu, w oczekiwaniu na jakiekolwiek zmiany. Jak wspomina sam Ellis: „Tworzenie Carnage było przyspieszonym intensywnym procesem twórczym. Osiem piosenek pojawiło się w takiej czy innej formie w ciągu pierwszych dwóch i pół dnia”.

Balthazar – Sand

Piąty album długogrający belgijskiego zespołu. Jeszcze przed premierą zapowiadano, że będzie to najmniej obciążony melancholią materiał grupy. Nadal jednak znajdziecie na nim dobrze znane z poprzednich nagrań niespieszne, podszyte lekkim niepokojem kawałki.

Julien Baker – Little Oblivions

Nowy album studyjny Julien Baker to w dużej mierze bogate, rozbudowane kompozycje. To już trzecia płyta amerykańskiej artystki. Urodzona w 1995 roku Baker zadebiutowała w wieku 20 lat albumem długogrającym „Sprained Ankle”.

whOwhO – whOwhO

Pod pseudonimem whOwhO kryje się polski muzyk i producent Jacek Próściński. Jak sam opowiada w mediach społecznościowych: „Ta płyta jest efektem poszukiwań i eksperymentu. Jest hybrydą moich zainteresowań”. Materiał powstał wedle zasad DYI, nagrany w domowych warunkach, zmiksowany w domowym studiu.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA