REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Tydzień pod znakiem muzycznych eksperymentów. Najciekawsze premiery płytowe

Tym razem w moim kąciku sporo muzycznych eksperymentatorów i artystów wiernym zasłużonej folkrockowej szkole. Sprawdźcie ulubione premiery płytowe tego tygodnia.

09.02.2019
12:00
Premiery płytowe
REKLAMA
REKLAMA

Cass McCombs - Tip of the Sphere

Niech was nie zwiedzie klimat wklejonego wyżej kawałka - na nowej płycie Cassa McCombsa znajdziecie nie tylko leniwe, lekko psychodeliczne kompozycje. Pełno tam rozmarzonego indierocka oraz nawiązań do folkrockowej tradycji. „Tip of the Sphere” to płyta na wskroś angażująca.

Panda Bear - Buoys

Panda Bear, czyli Noah Benjamin Lennox, członek Animal Collective, swoim szóstym albumem długogrającym chciał rozpocząć coś nowego. „Buoys” to zestaw rześkich, lekkich kompozycji, w których dominują subtelne gitarowe riffy i wciągające sample.

Xiu Xiu - Girl with Basket of Fruit

Po całkiem przyjaznym „Forget” z 2017 roku, przyszedł czas na kolejny album, pełen niepokoju i grozy, niczym z najlepszych horrorów. „Girl with Basket of Fruit” to 11. płyta w dorobku amerykańskich eksperymentatorów z Jamiem Stewartem na czele. Muzycy jak zwykle sięgają po industrialne motywy, hipnotyczne pętle i psychodeliczne wątki, tworząc muzykę intensywną, wwiercającą się w głowę niczym udarowe wiertło.

Jozef van Wissem & Jim Jarmusch - An Attempt to Draw Aside the Veil

REKLAMA

Muzyczna współpraca amerykańskiego filmowca oraz holenderskiego lutnisty trwa od ponad 10 lat, co jakiś czas przynosząc efekty w postaci albumów długogrających. Tym razem panowie ponownie wybierają się w rejony, które eksplorowali na poprzedniej płycie, tj. „The Mystery of Heaven”. Oniryczne dźwięki strun mieszają się tu ze złowrogimi dronowymi brzmieniami. Powstają z tego przestrzenne, bardzo obrazowe kompozycje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA