REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kina nieczynne, ale jest jeszcze internet! Już w maju „domowe” premiery największych filmowych hitów

Nie wiem jak wam, ale zaczyna powoli brakować mi wizyt w kinach. Nawet pomimo tego, że pogoda za oknem sprzyja bardziej spacerom. Na szczęście serwisy VOD i telewizja wychodzą na przeciw oczekiwaniom widzów. Przed nami m.in. „domowe” premiery takich filmów jak „Parasite” czy „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”.

28.04.2020
8:44
parasite filmy vod maj 2020
REKLAMA
REKLAMA

Filmy, które musicie obejrzeć w maju:

Cały dzień i noc – premiera 1 maja w serwisie Netflix

W filmie „Cały dzień i noc” śledzić będziemy losy młodego przestępcy, który wspomina całe swoje dotychczasowe życie. Za reżyserię odpowiada Joe Robert Cole, który zasłynął jako współscenarzysta „Czarnej Pantery” dla Marvela. W obsadzie m.in. znany z „Moonlight” Ashton Sanders, jak i również Jeffrey Wright, czy Yahya Abdul-Mateen II.

Skywalker: Odrodzenie – premiera 8 maja w Player+

Cóż… nie będę nawet ukrywał, że zamknięcie sagi Skywalkerów to potworne rozczarowanie i jeden z najbardziej chaotycznych oraz niedopracowanych scenariuszowo filmów rozrywkowych, jakie pamiętam. Tym niemniej, jeśli jest ktoś, kto tej produkcji jeszcze nie widział, ale ktoś, kto ma potrzebę (albo masochistyczną skłonność), by przyjrzeć się uważniej dziewiątemu epizodowi „Gwiezdnych wojen”, to nadarzy się ku temu dobra okazja.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw – premiera 9 maja o 21:00 w CANAL+ i nc+GO

Producenci sprytnie to sobie obmyślili. „Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw” to właściwie typowy wysokobudżetowy film akcji, który w ogóle nie przynależeć do słynnej samochodowej franczyzy i na dobrą sprawę nie zrobiłoby to żadnej różnicy. Ale dzięki udziałowi znanych z „Szybkich i wściekłych” bohaterów, zainteresowanie było olbrzymie. „Hobbs i Shaw” nie wyważają z kopniaka nowych drzwi w kinie akcji, ale dla fanów tego gatunku dostarczają masę emocji na wysokich obrotach.

Jojo Rabbit – premiera 20 maja w Player+

Specyficzne poczucie humoru Taki Waititi nie trafia do każdego, ale na pewno warto dać mu szansę. „Jojo Rabbit” to przedziwna tragikomedia o chłopcu, który przyjaźni się z widocznym tylko dla siebie… Adolfem Hitlerem. Jeśli przez 15 minut nie zrezygnujecie z seansu, to znaczy, że jest to film dla was.

Ból i blask – premiera 22 maja o 21:00 w CANAL+ i nc+GO

Najnowszy i najbardziej osobisty film mistrza Pedro Almodovara. W dużej mierze autobiograficzna opowieść, w której reżyser rozlicza się ze swoją przeszłością. Poruszające i pełne emocji kino z genialną rolą Antonio Banderasa.

Parasite – premiera 23 maja o 21:00 w CANAL+ i nc+GO

Film, który dość nieoczekiwanie (a czy zasłużenie, to już pozostawiam waszej opinii) zapisał się wyraźnymi zgłoskami w historii kina jako pierwszy nieanglojęzyczna produkcja, która otrzymała Oscara w kategorii „Najlepszy film”. Dzieło Bong Joon-ho to brawurowa mieszanka różnych gatunków oraz ostra jak brzytwa satyra na współczesną nierówność klasową. Mistrzowsko wyreżyserowana i fenomenalnie zagrana.

Małe kobietki – premiera 30 maja w Player+

REKLAMA

Kolejna z licznych już filmowych adaptacji „Małych kobietek” urzekła miliony widzów na całym świecie. Tym razem za reżyserię odpowiada Greta Gerwing, a w obsadzie m.in. Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Laura Dern, Timothée Chalamet i Meryl Streep. Także przygotujcie się na wyborną filmową ucztę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA