REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Powieść niczym zdjęcie ze Snapchata? James Patterson napisał książkę, która wybuchnie

Wybuchnie i to dosłownie. Ale taki los czeka tylko jeden egzemplarz. James Patterson, jeden z najlepiej zarabiających amerykańskich pisarzy, napisał książkę, "Private Vegas", którą postanowił zareklamować w niestandardowy sposób. Każdy, kto chce przedpremierowo zapoznać się z jego najnowszą powieścią ma tylko 24 godziny. Następnie książka zniknie, niczym zdjęcie opublikowane dzięki aplikacji Snapchat.

21.01.2015
19:24
Powieść niczym zdjęcie ze Snapchata? James Patterson napisał książkę, która wybuchnie
REKLAMA
REKLAMA

"Private Vegas" swoją oficjalną premierę będzie mieć 26 stycznia 2015 roku. Na razie jednak Wszyscy ci, którzy spragnieni są lektury mają specjalne zadanie - poznać fabułę w 24 godziny. Po tym czasie książka zniknie. Trzeba się jednak spieszyć. Autor taką gratkę przewidział tylko dla tysiąca chętnych. Na razie na oficjalnej stronie książki zarejestrowanych jest blisko dwustu czytelników, którzy chcą sprostać wyzwaniu.

Oprócz powieści, którą możemy cieszyć się w wersji cyfrowej, została zaprojektowana jedna fizyczna wersja "Private Vegas", która... wybuchnie naprawdę. Taka forma promocji twórczości Jamesa Pattersona ma zapewnić czytelnikom ekscytujące doznania. Patterson twierdzi bowiem, że literatura musi znaleźć swój własny sposób, by móc konkurować z innymi tworami kultury, np. filmami, które z założenia wydają się bardziej atrakcyjne i dają - zdawałoby się - więcej możliwości.

Drukowaną wersję książki wzbogaconą o materiały wybuchowe można zakupić za blisko 300 tysięcy dolarów. Cena ta nie zawiera jednak jedynie samej publikacji, a m.in. pięciodaniową kolację z autorem, podróż samolotem do wskazanego miejsca, dwie noce w luksusowym hotelu oraz złotą lornetkę, przez którą z bezpiecznej odległości będzie można obserwować wybuch książki. Czy jest to warte takich pieniędzy? Cóż, jeśli się je ma, taka wyprawa na pewno może okazać się fascynującym doświadczeniem.

Ci, którzy nie mają teraz czasu na czytanie ani nie posiadają akurat wolnych 300 tysięcy dolarów, mogą spokojnie poczekać do 26 stycznia. Wtedy to książka oficjalnie trafi do dystrybucji. Będzie więc mógł ją zakupić każdy, nawet ten, kto zamierza czytać "Private Vegas" dłużej niż przez jedną dobę.

REKLAMA

Aby przeczytać książkę Jamesa Pattersona w wersji cyfrowej potrzebny iPad z systemem iOS 7 lub 8. 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA