REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

PRO8L3M zaprasza do cyberpunkowego świata. Posłuchaj nowej płyty przed premierą

Kilka dni temu Sokół sprezentował odsłuch swojego najnowszego albumu podczas wieczornej przejażdżki przez Warszawę czarnymi Range Roverami. PRO8L3M idzie jeszcze dalej i zaprasza słuchaczy do pierwszego odsłuchu ich świeżego materiału podczas multimedialnej instalacji.

19.02.2019
20:29
pro8l3m outpost
REKLAMA
REKLAMA

Na tydzień przed premierą nowego albumu formacji PRO8L3M fani będą mogli doświadczyć nowej muzyki w niecodziennych okolicznościach. W piątek 22 lutego rusza OUTPOST - IN5TALAC7A. Mapping, czujniki sensoryczne, wizualizacje i inne bajery. Wszystko ma pomóc w wejściu do całkiem innego świata.

To próbą zerknięcia w przyszłość i przeniesienia odbiorców w dystopijny świat inspirowany muzyką PRO8L3Mu - tak o instalacji mówią jej autorzy.

OUTPOST to multisensoryczna, oparta na interakcji odbiorcy z medium instalacja, wykorzystująca różnego rodzaju technologie, takie jak mapping czy VR. Twórcy chcą odpowiedzieć na pytania: czy wszystkiego możemy doświadczyć cyfrowo? Która rzeczywistość będzie tą „główną” w przyszłości? W jakim kierunku podąża nasza cywilizacja – cyfrowej utopii czy dystopii? Charakter instalacji ma ścisły związek z tematyką nowego albumu PRO8L3Mu pt. „Widmo”. Oskar i Steez tym razem snują ponurą wizję upadku współczesnej cywilizacji.

pro8l3m

Instalacja zostanie umieszczona w post-industrialnej przestrzeni na warszawskiej Pradze.

Uczestnicy przejdą przez kilka pomieszczeń tematycznych, na przykład hologramowe go go.

Używamy też różnego rodzaju sensorów i gadżetów, które pomogą nam wzmocnić sensoryczność doświadczeń poza wizję i fonię. Owszem, to tylko narzędzia, ale takie, które pozwalają nam wymyślić i zaprojektować niemożliwe wcześniej do zrealizowania doświadczenia - opowiadają twórcy. I dodają:

Twórcy instalacji, Kuba Matyka i Kamila Staszczyszyn ze studia MELT oraz agencja OUTRAGE, przy tworzeniu specjalnej przestrzeni inspirowali się między innymi instalacjami muzealnymi typu pop-up:

Za oceanem ludzie uwielbiają spędzać czas korzystając z kompletnie zaprojektowanych doświadczeń, a u nas jest to rzecz praktycznie nieznana. Popularne i rozwijane na wielką skalę np. w USA parki rozrywki, czy halloweenowe maze’y to był nasz punkt wyjścia, ale rozbudowaliśmy to o aspekty interaktywne, technologiczne i osadziliśmy w dystopijnym, cyberpunkowym świecie.

W ostatnim pomieszczeniu na uczestników czekać będzie odsłuch nowego albumu PRO8L3Mu.

Nadchodzący materiał „Widmo” to finał doświadczenia. Prawie godzina odsłuchu najnowszego albumu w finałowym pomieszczeniu instalacji, gdzie sięgamy po konwencję infinity room, aby wejść zmysłami w inną, nieskończoną przestrzeń. To wszystko, co zbudujemy wcześniej, emocje, których doświadczy odbiorca, wrażenia z którymi się zetknie, przygotowują go właśnie do przesłuchania najnowszej płyty. Warto tego doświadczyć. Sami jesteśmy bardzo ciekawi i nie możemy się doczekać… - zapowiadają twórcy instalacji.

OUTPOST - IN5TALAC7A – terminy wydarzenia

Instalację będzie można odwiedzić przez kilka dni na ul. Zabranieckiej 82 w Warszawie. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia.

REKLAMA

22.02 – piątek, godz.: 18:00, 20:00, 22:00
23.02 - sobota, godz.: 18:00, 20:00, 22:00
24.02 - niedziela, godz.: 18:00, 20:00, 22:00
25.02 - poniedziałek, godz.: 19:00, 21:00
26.02 - wtorek, godz.: 19:00, 21:00

Bilety znajdziecie na platformie Going.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA