REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Amazon Prime Video wprowadził funkcję tworzenia spersonalizowanych profili użytkowników

Amazon w końcu wprowadził funkcję w usłudze Prime Video, na którą czekali wszyscy jej użytkownicy. Od teraz, niczym na Netfliksie, możecie tworzyć własne profile, które posiadają spersonalizowane rekomendacje i listy oglądanych produkcji.

07.07.2020
20:31
prime video profil
REKLAMA
REKLAMA

Użytkownicy Prime Video na całym świecie od jakiegoś czasu domagali się, aby Amazon wprowadził funkcję tworzenia profili. Ich prośby zostały wysłuchane. Już dzisiaj w usłudze pojawiła się pozwalająca na to opcja. Na każdym koncie można stworzyć maksymalnie sześć profili. Jeden z nich jest uznawany za główny, a pozostałe za dodatkowe.

W każdym z tych profili będą pojawiać się treści uzależnione od preferencji i wieku danego użytkownika. Oznacza to, że ich właściciele otrzymają spersonalizowaną listę rekomendacji, historię oglądania, postępy sezonu i listę obserwowanych w oparciu o indywidualną aktywność profilu. Profile przypisane do dzieci będą natomiast wyświetlały tytuły dostosowane do osób poniżej 12. roku życia.

Prime Video profil class="wp-image-421324"
Screen z aplikacji na urządzenia z systemem iOS

Jak utworzyć profile w usłudze Prime Video?

Profile w Prime Video można utworzyć zarówno korzystając z przeglądarki internetowej, jak i w dedykowanych usłudze aplikacjach na urządzeniach mobilnych. W pierwszym przypadku kroki, jakie trzeba wykonać prezentują się następująco:

  1. Przejdź do listy rozwijanej „Wybór profilu”, znajdującej się na stronie głównej witryny Prime Video i kliknij „Dodaj nowy”, aby utworzyć nowy profil.
  2. Na liście rozwijanej „Wybór profilu” kliknij „Zarządzaj profilami”.
  3. Kliknij „Edytuj profil” i wybierz ikonę profilu, którym chcesz zarządzać (edytować/usunąć).
  4. Kliknij „Usuń profil”, aby usunąć profil. Możesz również wprowadzić zmiany w profilu i wybrać „Zapisz zmiany”.

W przypadku urządzeń z systemem iOS, Android i tabletów Fire należy podjąć następujące kroki:

  1. Kliknij „Moje materiały” u dołu ekranu aplikacji Prime Video.
  2. Przejdź do listy rozwijanej „Wybór profilu” i kliknij ikonę „+”, aby utworzyć nowy profil.
  3. Kliknij „Zarządzaj profilami” z listy rozwijanej „Wybór profilu” i wybierz ikonę profilu, którym chcesz zarządzać (edytować/usunąć).
  4. Kliknij „Usuń profil”, aby usunąć profil. Możesz również wprowadzić zmiany w profilu i wybrać przycisk „Zapisz”.

Inne przydatne informacje dotyczące tworzenia profili znajdziecie na stronie pomocy Prime Video.

REKLAMA

Czemu nie mogę utworzyć profilu w Prime Video?

Od jakiegoś czasu spersonalizowanymi profilami mogą cieszyć się użytkownicy z Indii i kilku krajów afrykańskich. Dzisiaj funkcja pojawiła się na całym świecie. Jest jednak pewien haczyk. Jak podaje portal The Verge, chociaż opcja została wprowadzona globalnie 7 lipca 2020 roku, to ma się to odbywać partiami. Dlatego nie przejmujcie się, że nie możecie z niej skorzystać, tylko uzbrójcie się w cierpliwość. Za chwilę z pewnością będzie to możliwe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA