REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Członkowie Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill tworzą supergrupę

3/4 składu RATM (Tom Morello - gitara, Tim Commerford - bas, Brad Wilk - perkusja), Chuck D (Public Enemy) oraz B-Real (Cypress Hill) na wokalach - tak przedstawia się skład Prophets of Rage.

19.05.2016
11:55
Prophets of Rage - supergrupa: RATM, Public Enemy i Cypress Hill
REKLAMA
REKLAMA

Nazwa grupy pochodzi od tytułu utworu grupy Public Enemy, który znalazł się na jednej z najważniejszych płyt w historii rapu - "It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back":

Koncertowy debiut grupy zaplanowany jest na 3. czerwca w Hollywood Palladium. Podczas występu będzie można usłyszeć utwory z repertuaru wszystkich trzech "macierzystych" zespołów.

Wciąż pozostaje zagadką do jakiego wydarzenia odlicza zegar znajdujący się na stronie http://prophetsofrage.com/. "Godzina zero" przypada na 1 czerwca o 16:00 polskiego czasu. Czekamy z niecierpliwością!

REKLAMA

Jeśli z jakichkolwiek względów nie mogło dojść o reaktywacji RATM w oryginalnym składzie - decyzja o uformowaniu Prophets of Rage to najlepszy scenariusz, jaki fani tych grup mogli sobie wyobrazić. Chuck D i B-Real mają wszystkie cechy, które czyniły Zacka de la Rochę wyjątkowym: charyzmę, umiejętności, polityczne zaangażowanie i otwartość na ciężkie brzmienia. Warto wspomnieć też, że Tom Morello wystąpił gościnnie w dwóch utworach na ostatnim studyjnym albumie Cypress Hill "Rise Up" (2010). Współpraca wyszła świetnie, moim zdaniem kawałki z jego udziałem to najlepsze momenty na płycie:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA