REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gwiazda Gry o tron na toksycznej planecie. Prospect - zwiastun nowego filmu science fiction

Międzyplanetarna wycieczka z ojcem może skończyć się bardzo nieprzyjemnie. Zwłaszcza gdy cel wizyty to eksploatacja nieprzyjaznych terenów, a tatą zawładnęła chciwość. W sieci ukazał się zwiastun filmu Prospect.

07.03.2018
8:23
Prospect zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Dla niektórych tytuł może wydawać się znajomy. Otóż w 2014 r. swoją premierę miała krótkometrażowa produkcja Prospect, której twórcami byli Zeek Earl i Chris Caldwell. W tym obrazie poznaliśmy historię ojca i córki, którzy przemierzali planetę o wrogim środowisku w poszukiwaniu wartościowych surowców. Gdy ta dwójka zostaje zaatakowana przez bandytę, dziewczyna musi wziąć odpowiedzialność w swoje ręce. Teraz duet reżyserski powraca do tego pomysłu, ale w dłuższej formie.

W Internecie pojawił się trailer pełnometrażowego filmu Prospect.

I tym razem fabuła skupi się na ojcu i córce, którzy poszukują rzadkich minerałów. Bohaterowie znajdą się na pokrytej toksycznym lasem planecie. Szybko uświadomią sobie, że nie są tam sami, a ich wyprawa zamieni się w walkę o przetrwanie. Dziewczyna musi zmierzyć się nie tylko z wrogo nastawionymi mieszkańcami tego środowiska, ale także chciwością własnego ojca. Od tej pory będzie mogła liczyć tylko na siebie.

Nietrudno domyślić się, że film będzie należał do gatunku science fiction. Jednak nawet w krótkim trailerze widać coś więcej, niż kombinezony i statki kosmiczne. Sceny, gdy bohaterowie celują do siebie z broni, przywodzą na myśl western. Ta myśl nabiera konkretnych kształtów, gdy spojrzymy na to, że jest to historia o poszukiwaniach bogactw, ludzkiej chciwości i nieprzyjaznej naturze. Zapowiada się więc bardzo ciekawe połączenie gatunków.

Prospect – kogo zobaczymy na ekranie?

REKLAMA

Do pełnometrażowej wersji historii Earl i Caldwell zaangażowali nową obsadę. Rolę Cee, czyli głównej bohaterki filmu, powierzono Sophie Thatcher, znanej dotychczas z gościnnych występów w kilku serialach. Jej ojca, Damona, zagra Jay Duplass, gwiazda Transparent. W filmie zobaczymy również Pedro Pascala, najbardziej rozpoznawalnego jako Oberyn Martell z Gry o tron i Javier Peña z Narcos. W pozostałych rolach obsadzono Andre Royo, Sheilę Vand i Anwana Glovera.

Premiera filmu odbędzie się 10 marca na festiwalu SXSW w Austin w Teksasie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA